بانوی قهرمان دوی بین‌المللی پارس

عرب: دویدن کار من است

مسابقه بین‌المللی دوی پارس در بخش بانوان در داخل مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد و دوندگان مسیر ده کیلومتری این رقابت را با دویدن در اطراف دریاچه آزادی به صورت رفت‌وبرگشت پیمودند. در این رقابت 32دونده خارجی از 12 کشور و 155 دونده ایرانی حضور داشتند که در پایان پریسا عرب از ایران ـ که چند ماه قبل قهرمان دوی صحرانوردی کشور شده بود ـ با زمان 38دقیقه و 19 ثانیه زودتر از دیگران از خط پایان عبور کرد و به مقام قهرمانی رسید. شروع این رقابت با شلیک تپانچه توسط فریبا محمدیان، معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان بود.
کد خبر: ۱۰۱۷۱۳۰

پریسا عرب، دونده استقامت ایران است که سال گذشته در رقابت‌های دوی صحرانوردی قهرمان شد. او می‌گوید: تمریناتم را به‌طور مرتب و روزانه ادامه می‌دهم و امیدوارم با قهرمانی در مسابقه‌های بین‌المللی پارس، مسئولان دوومیدانی بیشتر به برنامه هایم توجه کنند.

وی پیش از این و در رقابت‌های دوی صحرانوردی شاهرود که در مسافت هشت کیلومتر برگزار شده بود توانست مقام نخست را به دست آورد. اخیرا در یک دوره مسابقه‌های صحرانوردی در قشم هم بعد از 27کیلومتر دویدن، اول شد. پریسا عرب در مسابقه‌های دوی بین‌المللی پارس هم بعد از ده کیلومتر دویدن تمامی حریفان خود را پشت سر‌گذاشت.

با آن که پریسا عرب رکورددار دوهای 5000 و ده هزار متر ایران است، می‌گوید، نمی‌تواند کمتر از این مسافت‌ها بدود! او عادت کرده است چند کیلومتر بدود و در هفته 180 کیلومتر در پارک چیتگر می‌دود. او می‌گوید: دویدن کار من است.

قهرمان دوی صحرانوردی ایران که در مسابقه‌های بین‌المللی دبی دوم شد و مقام دوم رقابت‌های داخل سالن جام فجر را هم در اختیار دارد، می‌گوید: برنامه‌ریزی من برای آینده است تا بتوانم در رویدادهای مهم دوومیدانی جهان شرکت کنم.

دوندگان مسیردریاچه ورزشگاه آزادی را با شعار «i run iran» پیمودند.

بعد از پریسا عرب، زیموروتا دونده‌ای از فرانسه نایب‌قهرمان شد و زهرا رئیسی، دیگر دونده ایرانی نیز به عنوان سومی دست یافت.

به نفر اول این مسابقه هزار دلار، به نفر دوم 700 دلار و به نفر سوم نیز 500 دلار به عنوان جایزه نقدی اهدا شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها