jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱   ۲۷ شهريور ۱۳۸۰  |  ۱۷:۵۳

نقش گروههای داخلی امریکا درحملات اخیر

به نیویورک و واشنگتن روزنامه کیهان طی مطلبی در شماره روز گذشته خود اخباری از پشت صحنه انفجارهای امریکا فاش کرد.دراین گزارش آمده است گروهی به نام "ارتشیان مخالف جنگ ویتنام ضدامپریالیست " در امریکا فعال هستند که ازطریق وسایت و مجله ، مقالات متعددی را علیه پنتاگون و سیستم نظامی امریکا و نیز علیه جهانی سازی و شرکتهای چندملیتی منتشر کرده اند. نقش این گروه که در مراکز سیاسی ، نظامی ، امنیتی و اقتصادی امریکا نفوذ گسترده ای دارد، در انهدام مراکز اخیر امریکا باید مورد توجه باشد.در قسمت دیگری از این گزارش آمده است : "چارلز برلینگیم " خلبان پرواز شماره 77 که هواپیمایش به پنتاگون برخورد کرده ، افسر اسبق نیروی هوایی امریکا بوده و در جنگ ویتنام شرکت داشته است. او چند سال پیش در پنتاگون کار میکرد.این گزارش می افزاید: خلبان "جیسون داهل "، که هواپیمایش در پنسیلوانیا سقوط کرده ، خلبان اسبق نیروی هوایی بوده و برادرش در20 سالگی در ویتنام کشته شده است.در ادامه این گزارش آمده است : "جان اگوناوسکی "، خلبان پروازشماره 11 که هواپیمایش به نخستین برج مرکز تجارت جهانی در نیویورک برخورد کرد، خلبان اسبق نیروی هوایی بوده و در جنگ ویتنام حضور داشته است.این گزارش می افزاید: اسامی 19 عرب متهم به هواپیماربایی که از سوی پلیس فدرال امریکاFBI )( اعلام شده است ، در هیچکدام از لیست مسافرین اعلام شده ازسوی شرکتهای هواپیمایی "یونایتدایرلاین " و "امریکن ایرلاینز" دیده نمی شود.در بخش دیگری از این گزارش آمده است : هیچکدام از4 خلبان هواپیماهای منهدم شده از دکمه های "خطر" و "پرواز اتوماتیک " استفاده نکرده اند. این موضوع نشان می دهد خلبانان این هواپیماها با اراده خود به عملیات انتحاری تن داده اند و اصولا موضوع گروگانگیری ساختگی است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر