jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۱۷۹۶   ۳۰ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

جاده‌های شهرستان آبدانان در جنوب ایلام حال و روز خوشی ندارند چون غیراستاندارد بودن و تعدد نقاط حادثه‌خیز در این راه‌ها باعث شده آژیر مرگ همواره در محورهای این شهرستان روشن باشد.

شهرستان آبدانان در جنوب ایلام یکی از مناطق محروم به لحاظ دسترسی به امکانات به شمار می‌رود چراکه راه‌های ارتباطی به پاشنه آشیل این شهرستان در توسعه تبدیل‌شده است. این شهرستان بافاصله بیش از 180 کیلومتر با مرکز استان دارای راه‌های ارتباطی پرپیچ‌وخم، حادثه‌خیز و غیراستاندارد است، از سمت دهلران ـ‌ آبدانان، دره شهر ـ‌ آبدانان، دشت عباس ـ‌ آبدانان که مسیر اصلی تردد به خوزستان محسوب می‌شود، دارای نقاط حادثه‌خیز فراوانی است. جاده پشت قلعه ـ‌ آبدانان نیز به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نقاط حادثه‌خیز این شهرستان هرسال شاهد فوت تعدادی از اهالی این شهرستان است که البته طبق گفته مردم به رفت‌وآمدهای موتورسیکلت و تراکتورها مربوط می‌شود. راه‌های ارتباطی از این ‌جهت برای شهرستان حائز اهمیت هستند که بیشتر مردم برای کارهایی نظیر پزشکی مجبور به رفت و آمد به مرکز استان یا استان خوزستان هستند ولی متأسفانه این جاده‌های پرپیچ خود معضل بیشتر برای مردم به شمار می‌رود. / مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر