تکواندو در باتلاق ناکامی

تکواندو در باکو به آخرین ایستگاه ناکامی رسید؛ شاید این بهترین جمله‌ای باشد که بتوان پس از ناکامی بزرگ هوگوپوشان ایرانی در گرند پری و جام جهانی باکو 2016 برای ناکامی‌های سریالی تکواندو به کار ببریم.
کد خبر: ۹۷۸۵۹۱

ملی‌پوشان تکواندو در شرایطی برای حضور در دو رویداد مهم فاینال گرند پریکس و جام جهانی به باکو رفتند که در هیچ‌یک، توفیق چندانی نداشتند. حذف هر چهار تکواندوکار در همان مبارزات ابتدایی و طلایی شدن فقط یک نماینده (سجاد مردانی) چیزی نبود که کارشناسان و اهالی تکواندو را راضی کند و متعاقب آن، حذف از پیکارهای جام جهانی آن هم با شکست ترکیه، اوج ناکامی تکواندوی ایران در آخرین مسابقات سال 2016 بود.

تیم ملی تکواندوی ایران در حالی در باکو به بن بست رسید که مدت‌ زیادی است،‌در حاشیه‌های گوناگون درونی و بیرونی غرق شده است، اختلافات درونی فدراسیون با کادر فنی، اختلافات مربیان تیم ملی با بازیکنان، مهاجرت بی‌شمار تکواندوکاران به کشورهای دیگر (میلاد بیگی، سینا بهرامی، محمد احمدی، راحله آسمانی و دینا پوریونس ) همه و همه، دلایلی بود که تکواندوی ایران در حاشیه غوطه ور شود.

حواشی مختلفی مانند قهر کردن مردان المپیکی و حاضر نشدن در اردوی تیم ملی، جدایی مهدی بی باک از کادر فنی و مثبت اعلام شدن دوپینگ نماینده تیم ملی از جمله حواشی‌ای بود که همه آنها خودساخته و به دلیل نبود مدیریت بود.

فارس می‌نویسد؛ مهم‌ترین نکته‌ای که در بطن این ناکامی‌ها وجود دارد و ملموس است، پایان تفکرات مدیریت رئیس فدراسیون تکواندوست. او سال‌هاست که دوران مدیریتش به پایان رسیده، اما گویا هنوز به این باور نرسیده است!

تکواندو، نفس‌های آخر را در باکو کشید و در باتلاق ناکامی‌ها به کما رفت. اینک تنها مسعود سلطانی‌فر،‌ وزیر ورزش و جوانان که به گفته خودش، آشنایی زیادی با ورزش دارد، طبیب این بیمار پر درد است. قطعا ورزش ایران برای قرار‌گرفتن در جایگاه قاره‌ای خود در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی به مدال تکواندو نیاز دارد اما با توجه به ناکامی و حواشی‌ای که تکواندو با آن درگیر است و با مدیریت کنونی، باید منتظر ناکامی در المپیک قاره‌ای هم باشیم تا پرونده مدیریت رئیس ناموفق فدراسیون تکواندو کامل و کامل‌تر شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها