jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۲۶۷۷۳   ۰۹ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۶:۳۹

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران دستورالعمل جدید بانک مرکزی مبنی بر آزاد شدن معامله دلار آزاد در بانک ها را شگرد جدید برای گران کردن دلار و خالی کردن جیب مردم ارزیابی کرد.

شگرد جدید برای گران کردن دلار

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی در کانال تلگرامی خود نوشت: "بر اساس دستورالعمل جدید بانک مرکزی که توسط آقای سیف از طریق صدا و سیما به اطلاع عموم رسید، از ابتدای هفته آینده، همه بانکها مجاز میباشند تا آزادانه به فعالیتهای ارزی بپردازند و نسبت به خرید و فروش ارزهای مجاز با نرخ بازار آزاد اقدام نمایند.

بر همین اساس لازم به ذکر است که دستورالعمل جدید بانک مرکزی در خصوص فعالیت آزادانه بانکها در معاملات ارزی، متأسفانه شگرد تازه دولت جهت افزایش نرخ ارزهای رایج میباشد و احتمالاً آقایان قیمت دلار دولتی را حداقل تا سقف ٣۵۰۰ تومان بالا خواهند برد.

در این راستا و به محض اینکه بانکها خرید و فروش ارز را با نرخ آزاد آغاز نمایند و در نتیجه بدلیل کافی نبودن منابع ارزی خود، قادر به تأمین ارز مورد نیاز همه خریداران خویش نباشند از همین رو مجدداً مشتریان جهت تأمین نیاز ارزی خود به بازار آزاد روی خواهند آورد که این امر موجب افزایش چند صد تومانی نرخ ارز خواهد شد. فلذا این دستور بانک مرکزی بیش از اینکه در جهت رفاه حال مردم و صرفه جویی در هزینه های خریداران برداشته شده باشد بیشتر بمنظور خالی کردن جیب مردم و افزایش درآمدهای ریالی دولت صادر و به مرحله اجراء گذاشته خواهد شد.

واکنش کلی اینجانب به دستورالعمل جدید بانک مرکزی، روز یکشنبه آینده بطور مفصل از طریق رسانه ها بیان خواهد شد."

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۰۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۲
گران كردن دلار و سوخت باعث ركود بیشتر گرانی اجناس واخراج كارگران خواهد شد اقتصاد مقاومتی اجرا نشده و به خاطر رانت اجرا نخواهد شد ای كاش دولتمردان سنجیده عمل كنن
۰
۰

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر