یک شرکت خصوصی موشک‌سازی در روسیه قصد دارد تاکسی‌های فضایی را برای سفر به ماه طراحی کند. این طرح بخشی از یک پروژه برای برپا کردن یک پایگاه دائمی ماه و آغاز سفر فضایی به مریخ است.
کد خبر: ۹۰۸۸۴۰
روسیه «تاکسی فضایی» می‌سازد

به گزارش جام جم آنلاین، به نقل از دیلی‌میل، شرکت روسی (Energia) برای کاهش هزینه سفر به ماه، یک ایستگاه بین راهی را پیشنهاد کرده که تاکسی‌های فضایی به آن رفت و آمد دارند.

این شرکت از برنامه خود برای آغاز ساخت یک تاکسی فضایی خبر داده که فضانوردان و گردشگران را از ایستگاه فضایی بین‌المللی به ماه انتقال خواهد داد.

در حقیقت (Energia) امیدوار است بتواند از ایستگاه فضایی به عنوان یک استراحتگاه دائمی برای تاکسی‌های فضایی (Ryvok) به منظور نخستین گام برای ماموریت سرنشین‌دار به مریخ استفاده کند. این روش بسیار ارزانتر از سفرهای کنونی خواهد بود.

یوری ماکوشنکو، سخنگوی شرکت (Energia) اظهار کرد که هزینه یک فضاپیمای سرنشین‌دار قابل استفاده مجدد یک سوم کمتر از فضاپیماهای کنونی روسیه خواهد بود.

این شرکت قصد دارد از موشک بالابر سنگین «آنگارا A5» برای پرتاب اجزای (Ryvok) به فضا استفاده کند که جایگزین موشک سایوز خواهد شد.

از آنجا که تاکسی‌های ماه در فضا قرار خواهند داشت، فضانوردان نیازی به صبر کردن برای تائید شدن امنیت «آنگارا A5» به منظور حمل‌ونقل انسان نخواهند داشت.

تاکسی‌های (Ryvok) توسط روسیه برای انتقال انسان و همچنین محموله‌ها به سطح ماه با کمک یک بلوک شتاب‌دهنده استفاده خواهند شد.

به گفته شرکت (Energia)، سفر به ماه از ایستگاه فضایی حدود پنج روز طول خواهد کشید. این تاکسی‌های فضایی در زمان برگشت و پیش از رسیدن به ایستگاه، از یک چتر بزرگ برای کاهش سرعت استفاده خواهد کرد.

توماس رایتر، رئیس سازمان فضایی اروپا اظهار امیدواری کرده که بتواند با سازمان فضایی روسیه در ساخت یک پایگاه فضایی دائمی در ماه همکاری کند. وی ماه را یک مقصد عالی برای اکتشافات آینده خوانده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها