jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۰۷۹۹۵   ۰۶ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مردان توپ و تور یکصدا شدند

پیش به‌سوی المپیک

ایران با روحیه خوبی بازی‌های والیبال انتخابی المپیک را برگزار می‌کند، زیرا مردان باانگیزه رائول لوزانو دیروز در آخرین مسابقه تدارکاتی، تیم قدرتمند لهستان را شکست دادند. لهستانی‌ها در ست نخست 25 بر 23 به برتری رسیدند، اما تیم ایران در سه ست بعد با نتایج 25 بر 21، 25 بر 21 و 25 بر 19 یکی از دو حریف اروپایی در رقابت‌های انتخابی را شکست داد. این پیروزی در شرایط روانی بازیکنان ایران تاثیر مثبتی دارد، هر چند نباید روی اعداد در بازی تدارکاتی محاسبه‌های دقیق صورت داد. تیم ایران در دیدار دوستانه قبلی با چین نیز برنده از میدان خارج شد تا بازیکنان با روحیه برد رقابت‌های کسب سهمیه ریو 2016 را آغاز کنند.

ایران در نخستین دیدار، 5 بامداد شنبه به دیدار استرالیا می‌رود.

تیم ایران برای رسیدن به المپیک ـ که کره مریخ والیبال جهان نامیده می‌شود ـ باید با فرانسه، لهستان، استرالیا، ونزوئلا، ژاپن، چین و کانادا پیکار کند. از این جمع چهار تیم که یک تیم آن برحسب مقررات، حتما آسیایی خواهد بود، مسافر ریو خواهند شد و این شانس بزرگی برای ماست که اعتقاد داریم بهترین تیم آسیا هستیم و المپیکی شدن حق مسلم ماست. در این راه البته باید از هفت مسیر سخت عبور کنیم که هر یک مختصات و ویژگی‌های خاص خودشان را دارند.

خاکریز اول در رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک که به میزبانی ژاپنی‌ها برگزار می‌شود، استرالیاست. والیبال در استرالیا آماتور است و افکار عمومی این کشور آنقدر که به کریکت، فوتبال، راگبی و بسکتبال اهمیت می‌دهند به والیبال توجه ندارد، اما استرالیایی‌ها از دیرباز بازیکنان زبده خود را راهی لیگ‌های معتبر کرده‌اند تا به سطح مطلوبی از اعتبار بین‌المللی برسند.

آنها در گذشته بست هوارد بنجامین را در سری ایتالیا و لیگ آلمان داشتند و اکنون با هدایت یک مربی باتجربه و زیرک ایتالیایی به نام سانتیلی بسیار منظم بازی می‌کنند.

بلندزن‌های این تیم با دست، دفاع خوبی را بازی می‌کنند و در اجرای سیستم‌های دفاعی موفق هستند، اما در تاکتیک حمله کند بوده و اتکای بیش از اندازه به ادگارد دارند که پشت خط زن قهاری است ضمن این‌که کارول چپ دست هم در این پست با چشمانی باز به توپ ضربه می‌زند.

نقطه‌ضعف مردان اقیانوسی به غیر از کندی در حملات، فروپاشی در مقابل تاکتیک‌های سرعتی حریفان و عدم توانایی کافی در توپگیری داخل میدان است.

جمشید حمیدی

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر