jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۳۹۶ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

همان‌طور که حتی سازمان هواشناسی هم متوجه شد بیشتر نقاط کشور در هفته گذشته بر اثر بارندگی‌های شدید دچار سیلاب شدند.

البته این سازمان برای این که از قافله عقب نماند پیش بینی کرد بقیه نقاط کشور از جمله ایستگاه کوهنوردی واقع در نوک قله دماوند نیز در روزهای آینده سیل را تجربه خواهند کرد. این سازمان با گرفتن دست پیش در برابر بارندگی‌ها توانست به ابر و باد و مه و خورشید و فلک رکب زده و ابتکار عمل را به دست بگیرد. در وضعیت کنونی چنانچه ابرهای باران زا کم بیاورند و نتوانند دماوند را غرق کنند، یک تکذیب ساده همه چیز را رفع و رجوع می‌کند و چیزی از ارزش‌های سازمان هواشناسی کم نمی‌شود. اگر هم سونامی بیاید و کشور زیر آب برود که پیش‌بینی هواشناسی براستی و درستی به وقوع می‌پیوندد و مقادیر زیادی به ارزش‌های این سازمان افزوده خواهد شد.

گر ببارد، خب ببارد! پیش‌بینی کرده‌ایم / گر نبارد هم نگردد کم ز ارزش‌های ما

شوربختانه از آنجا که در بسیاری از پروژه‌های عمرانی کشور از آدامس جویده شده و چسب دوقلو به‌عنوان اتصالات استفاده شده است، در روزهای اخیر تعداد قابل توجهی از پل‌ها، راه‌ها، سدها، تونل‌ها، ریل‌ها، جداول وغیره‌ها براثر خیس‌خوردگی از هم وا رفت. در همین حال ستاد مدیریت بحران کشور با سرعت هر چه تمام‌تر و طبق وظیفه با محاسبه دقیق میزان خسارات وارده، آمار دقیقی از خرابی‌ها ارائه کرد تا کمافی السابق دستمان از آمار خالی نباشد؛ زیرا بر همگان واضح و مبرهن است که آمار دقیق از نان شب هم واجب‌تر است.

شایان ذکر است در همین اثنا و پس از این که رود دز، فول شد، پل تاریخی واقع بر این رود به دلیل رعایت نکات فنی راه و ساختمان و ابنیه توسط مهندسان دوره ساسانی خم به ابرو نیاورده و بدون هیچ‌گونه وارفتگی همچنان به پل بودن خود ادامه می‌دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر