jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۹۲۶ ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دختر نوجوان گمان نمی‌کرد دوست خوش‌تیپ و پولدارش در اینترنت، جوانی بی‌سواد است که با همدستی زنی قصد اخاذی از او را دارد.

به گزارش جام جم، چند روز پیش دختر نوجوانی همراه خانواده‌اش با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی از یک زن و پسر جوان به اتهام اخاذی شکایت کرد.

دختر نوجوان درباره ماجرای این اخاذی‌ها به پلیس گفت: دو ماه پیش از طریق وای‌فای دوستم در شبکه اجتماعی بی‌تالک عضو شدم. چند روزی از استفاده‌ام از بی‌تالک نگذشته بود که با پسر جوانی آشنا شدم که خودش را دانشجو معرفی و ادعا می‌کردکه قصد دوستی دارد و من نخستین عشق او هستم. دوستی ما آغاز شد تا این‌که او تعدادی از عکس‌های خودش را برایم فرستاد. من هم که به او اعتماد پیدا کرده بودم، عکس‌های خودم را برایش ارسال کردم. این دوستی ادامه داشت تا این که یک روز او با ارسال پیامی از من خواست 150 هزار تومان به حسابش واریز کنم و تهدید کرد در غیر این صورت، عکس‌هایم را ابتدا برای خانواده‌ام و سپس در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند.

وی اضافه کرد: ابتدا گمان کردم گفته‌هایش دروغ است و می‌خواهد به دوستی‌مان پایان دهد، اما زمانی که او یکی از عکس‌هایم را از طریق بی‌تالک برایم فرستاد، تازه متوجه شدم این عکس را دستکاری کرده و در زیر آن نوشته که من دختری با مشکلات اخلاقی هستم. باورم نمی‌شد او از اعتمادم سوءاستفاده کند. بناچار تسلیم خواسته‌اش شدم و 150هزار تومان به حسابش واریز کردم.

شاکی تصریح کرد: ماجرا به همین‌جا ختم نشد و او چند روز بعد دوباره از من پول خواست و این بار هم به حسابش پول واریز کردم تا این که دو میلیون تومان دیگر هم خواست. این بار گفت اگر پول درخواستی را نپردازم، عکس‌هایم را منتشر می‌کند. همزمان با تهدیدهای او، زنی با خانه‌مان تماس گرفت و تهدیدم کرد که باید پول درخواستی پسر جوان را بپردازم و در غیر این صورت در تماس دوباره با خانه‌مان این بار ماجرای عکس‌های خصوصی‌ام را می‌گوید و آبرویم را میان اعضای خانواده‌ام می‌برد.

وی اضافه کرد: خیلی ترسیده بودم. پسر اخاذ و آن زن مدام با من تماس می‌گرفتند و مبلغ درخواستی‌شان را چند برابر می‌کردند. فرصتی برای تهیه این پول نداشتم. سرانجام تصمیم گرفتم برای خلاصی از این ماجرا، موضوع را به خانواده‌ام بگویم و همراه آنها با حضور در پلیس فتا از این پسر جوان و زن همدستش، شکایت کنم.

همزمان با شکایت دختر نوجوان، کار آگاهان پلیس فتا جست‌وجو برای دستگیری دو متهم را آغاز کردند تا این‌که آنها را یکی پس از دیگری در خانه‌هایشان شناسایی و دستگیر کردند. متهمان با انتقال به پلیس فتای استان خراسان رضوی در بازجویی به همدستی با یکدیگر در اخاذی از دختر نوجوان اعتراف کردند.

ابتدا پسر اخاذ بازجویی شد و گفت: ساکن روستایی در مشهد هستم. سواد کمی دارم. شغل ندارم و دانشگاه نیز نرفته‌ام. با شاکی در بی‌تالک آشنا شدم و او را فریب دادم. من عکس‌های یک پسر جوان را از روی تلگرامش سرقت و برای دختر نوجوان ارسال کردم تا او باور کند من زیبا هستم. کم‌کم اعتمادش به من جلب شد و عکس‌های شخصی‌اش را برایم فرستاد. با دریافت عکس‌هایش تصمیم به اخاذی گرفتم. در چند مرحله موفق به اخاذی از او شدم، اما برای دریافت پول بیشتر به یک همدست نیاز داشتم.

وی اضافه کرد: موضوع را با زن جوان که از بستگانم بود، در میان گذاشتم و قرار شد او نیز در تماس با خانه شاکی، او را تهدید به اخاذی کند. در قبال این کار مبلغی پول به همدستم پرداخت کردم، اما دستگیر شدیم.

سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در این‌باره گفت: با اعتراف متهمان، برای آنها قرار قانونی صادر شد. تحقیقات برای مشخص شدن دیگر جرایم‌شان ادامه دارد. از هموطنان بویژه دختران می‌خواهیم در دوستی‌های اینترنتی دقت داشته باشند و براحتی به کاربران مجازی اعتماد نکنند و عکس‌هایشان را در اختیارآنها قرار ندهند تا دچار مشکل نشوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر