jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۷۱۸   ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

Virtual Machine: ماشین مجازی به فضای عملکرد مستقلی گفته می‌شود که همچون یک رایانه مستقل و مجزا رفتار می‌کند. به‌عنوان مثال اپلت‌ها یا برنامک‌های جاوا (Java applets) در ماشین مجازی جاوا اجرا می‌شوند و دسترسی به سیستم‌عامل میزبان ندارند.

این روش عملکرد دو مزیت عمده دارد:

مستقل از سیستم‌عامل: در این روش عملکرد، نتیجه همیشه ثابت و مستقل از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای موجود در سیستم است، زیرا اجرا وابسته به ماشین مجازی است و ماشین مجازی نیز شرایط ثابتی دارد.

امنیت: به‌دلیل نبود ارتباط مستقیم محتوای درون ماشین مجازی با سیستم‌عامل، احتمال بروز ناسازگاری میان ابزارهای موجود در ماشین مجازی با دیگر برنامه‌ها و ابزارهای درون سیستم‌عامل به حداقل می‌رسد. امروزه ماشین‌های مجازی به‌صورت رایانه‌های مستقل نیز توسط نرم‌افزارهایی همچون VMware شبیه‌سازی می‌شوند که به کمک آنها کاربر می‌تواند سیستم‌عامل دلخواه خود را روی یک رایانه مجازی نصب و از آن استفاده کند. همچنین در مواردی استفاده از رایانه‌های مجازی این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران فعالیت‌هایی همچون شبکه کردن چند رایانه، استفاده از ابزارهای مختلف و بسیاری از موارد دیگر را که نیازمند چند رایانه است تجربه کنند.

شما می‌توانید براحتی در سیستم‌عاملی همچون ویندوز، نرم‌افزار ایجاد ماشین مجازی همچون VMware, Virtual PC و... را نصب کرده و پس از ایجاد یک ماشین مجازی، سیستم‌‌‌های عامل‌ دیگر همچون توزیع‌های مختلف لینوکس یا دیگر نسخه‌های ویندوز را روی این ماشین‌ها نصب کرده و به‌طور همزمان هرکدام را در سیستم‌عامل اصلی رایانه خود اجرا کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر