jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۹۳۵۲۸   ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۴۷

اسناد پاناما در فوتبال نیز جنجال آفرید

حمله پلیس سوئیس به مقر یوفا

پلیس سوئیس روز گذشته (چهارشنبه) به مقر یوفا نهاد حاکم بر فوتبال اروپا حمله کرد تا اطلاعاتی درباره قرارداد امضا شده رئیس فعلی فیفا بیابد که در اسناد پاناما از آن خبر داده شده است.

حمله پلیس سوئیس به مقر یوفا

به گزارش جام جم ورزشی به نقل از رویترز، دفتر دادستان کل سوئیس گفته است: این عملیات جست وجو در شهر نیون بخشی از جریان کیفری است و به دلیل سوء ظن در مورد سوء مدیریت و حیف و میل اموال انجام شده است.

دفتر دادستانی افزود: این جریان کیفری در ارتباط با حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال بوده و در زمان حاضر متوجه افراد ناشناخته است و معنای آن این است که هم اینک هیچ فرد خاصی هدف این جریان کیفری قرار ندارد.

اینفانتینو که در ماه فوریه به عنوان رئیس فیفا انتخاب شد در بیانیه ای که توسط نهاد حاکم بر فوتبال جهان انتشار یافت، گفته است که وی از هرگونه تحقیق در این باره استقبال خواهد کرد.

گزارش های منتشر شده در چندین سازمان خبری به استناد اسناد پاناما، حکایت از آن دارند که یوفا حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را در فواصل 2006 تا 2009 به دو بازرگان آرژانتینی فروخته است اما این بازرگانان آن را به سه برابر قیمت به یک شبکه تلویزیونی اکوادور فروخته اند.

یوفا می گوید هیچ اطلاعی از این انتقال حق پخش نداشت؛ هرچند که تأیید کرد اینفانتینو قرارداد اول را امضا کرده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر