jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۹۳۵۲۸ ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۴۷

اسناد پاناما در فوتبال نیز جنجال آفرید

حمله پلیس سوئیس به مقر یوفا

پلیس سوئیس روز گذشته (چهارشنبه) به مقر یوفا نهاد حاکم بر فوتبال اروپا حمله کرد تا اطلاعاتی درباره قرارداد امضا شده رئیس فعلی فیفا بیابد که در اسناد پاناما از آن خبر داده شده است.

حمله پلیس سوئیس به مقر یوفا

به گزارش جام جم ورزشی به نقل از رویترز، دفتر دادستان کل سوئیس گفته است: این عملیات جست وجو در شهر نیون بخشی از جریان کیفری است و به دلیل سوء ظن در مورد سوء مدیریت و حیف و میل اموال انجام شده است.

دفتر دادستانی افزود: این جریان کیفری در ارتباط با حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال بوده و در زمان حاضر متوجه افراد ناشناخته است و معنای آن این است که هم اینک هیچ فرد خاصی هدف این جریان کیفری قرار ندارد.

اینفانتینو که در ماه فوریه به عنوان رئیس فیفا انتخاب شد در بیانیه ای که توسط نهاد حاکم بر فوتبال جهان انتشار یافت، گفته است که وی از هرگونه تحقیق در این باره استقبال خواهد کرد.

گزارش های منتشر شده در چندین سازمان خبری به استناد اسناد پاناما، حکایت از آن دارند که یوفا حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را در فواصل 2006 تا 2009 به دو بازرگان آرژانتینی فروخته است اما این بازرگانان آن را به سه برابر قیمت به یک شبکه تلویزیونی اکوادور فروخته اند.

یوفا می گوید هیچ اطلاعی از این انتقال حق پخش نداشت؛ هرچند که تأیید کرد اینفانتینو قرارداد اول را امضا کرده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر بیشتر