jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۶۷۵۱۷   ۰۵ دی ۱۳۹۴  |  ۱۵:۵۱

در آینده نزدیک دنیای واقعیت مجازی پیوند هیجان انگیزی با دنیای واقعی خواهد داشت.

ردیابی انگشتان دست در دنیای مجازی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، محققان دانشگاه واشنگتن و «Oculus Research» همکاری گسترده ای را آغاز کرده اند که طی آن از الکترومغناطیس ها می توان برای ردیابی حرکات سر انگشتان در دنیای مجازی استفاده کرد.

بر اساس آنچه که به عنوان مبنای کار در این نوآوری مطرح شده، این امکان در آینده نزدیک فراهم می شود که افراد با استفاده از الکترومغناطیس ها و حسگرهایی که به سر انگشتانشان متصل شده حرکات این اندامها را در دنیای سه بعدی مشاهده کنند. این درحالی است که فعلا ردیابی حرکات اندام هایی نظیر سرانگشتان در دنیای سه بعدی وجود ندارد.

این پروژه با نام «Finexus» ارایه شده و از ضریب دقت خیره کننده ای نیز برخوردار است به طوریکه در اندازه گیریهای مختلف این ضریب دقت آن ۱.۳ میلیمتر عنوان شده است.

این نوآوری کاربردهای زیادی خواهد داشت. ابداع کنندگان آن از ابتدا کاربردهایی نظیر توسعه بازی های ویدئویی را مد نظر قرار داده اند.

در این دسته از بازی ها حرکات دقیق و حساس سرانگشتان و سایر قسمت های بدن از اهمیت زیادی برخوردار است.

نواختن پیانو و نقاشی در دنیای مجازی از دیگر کاربردهای جالب توجه این فناوری خواهد بود.

در سالهای اخیر فناوری هدست های واقعیت مجازی توسعه چشمگیری یافته است و محققان کاربردهای گسترده ای برای آن در نظر گرفته اند.

استفاده در ماموریت های فضایی با هدف افزایش ضریب عملکرد فضانوردانی که در آینده راهی سیاراتی همچون مریخ می شوند از مهمترین کاربردهای این فناوری به حساب می آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها