jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۶۱۶۳۱ ۱۴ آذر ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

جلسات و راهکارهای متعددی تاکنون برای رفع مشکلات جوانان برگزار و ارائه شده، اما کمتر جلسه و راهکاری را می‌توان یافت که در حل مشکل جوانان موثر بوده باشد.

در حال حاضر رسیدگی به امور جوانان به معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان سپرده شده، اما مشکلات آنها جدی گرفته نمی‌شود.

در واقع غلبه ورزش بر حوزه جوانان سبب شده این حوزه در محاق قرار بگیرد.

بررسی میزان بودجه‌ای که به معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان اختصاص پیدا می‌کند، بی‌توجهی به جوانان را اثبات می‌کند؛ زیرا بودجه‌ای که برای جوانان در نظر گرفته شده برای هر شهرستان یک میلیون تومان است به همین خاطر نمی‌توان به‌درستی مشکلات حوزه جوانان را پوشش داد و برای رفع آنها تلاش کرد.

دراین میان ازدواج را باید مهم‌ترین موضوع دانست؛ زیرا زندگی جوانان و جامعه تحت‌تاثیر آن قرار دارد. البته برای حمایت و تشویق جوانان به ازدواج سیاست‌های خوبی در نظر گرفته شده، اما عملی کردن آنها به ابزارهای مناسبی نیاز دارد.

شورای عالی جوانان یکی از این سیاست‌های مناسب است که می‌تواند زمینه را برای تصمیم‌گیری‌های مناسب در حوزه جوانان فراهم کند.

رسیدگی به مشکلات جوانان مانند ازدواج باید در این شورا دنبال شود البته شخص رئیس‌جمهور نیز باید در آن شرکت کند تا دستگاه‌های عضو نیز تصمیم‌هایی را که در این شورا گرفته می‌شود، جدی بگیرند.

علاوه بر این در این شورا راهکار و عملکردهایی که تاکنون برای بهبود وضع جوانان در نظر گرفته شده باید مورد بازبینی قرار گیرد، زیرا گزارش‌هایی که سازمان ثبت‌احوال کشور درباره روند رشد طلاق و کاهش ازدواج در کشور ارائه می‌کند، نگران‌کننده است.

به نظر می‌رسد باید آسیب‌شناسی مناسبی در حوزه ازدواج و طلاق صورت بگیرد، چون مسائل مختلفی در آن نقش دارد؛ از مسکن، اشتغال و آموزش گرفته تا اعتیاد و نبود سواد استفاده از دنیای مجازی.

این در حالی است که حل این مشکلات نیز از عهده یک وزارتخانه یا سازمان برنمی‌آید و مهار آنها نیاز به عملکرد مناسب تمامی سازمان و وزارتخانه‌ها دارد؛ زیرا تا زمانی که تمامی دستگاه‌ها برای رسیدگی به امور جوانان با یکدیگر همکاری نکنند نمی‌توان به حل مسائل حوزه جوانان امیدوار بود.

میرهادی قره سید رومیانی

نایب رئیس فراکسیون جوانان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر