jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۱۹۷۹۰   ۰۳ مرداد ۱۳۹۴  |  ۲۰:۰۰

جام جم ورزشی: هافبک بارسلونای اسپانیا رکوردی در فوتبال دارد که هیچ بازیکنی در فوتبال دنیا آن را به دست نیاورده است.

رکورد شگفت انگیز آندرس اینیستا

به گزارش جام جم ورزشی ، آندرس اینیستا ستاره تیم ملی فوتبال اسپانیا و باشگاه بارسلونا یکی از منحصر به فرد ترین رکوردهای فوتبالی را داراست. او تا به حال در فینال های متعددی به میدان رفته است. فینال جام جهانی ، فینال لیگ قهرمانان اروپا و فینال جام ملت های اروپا. او تنها بازیکنی در دنیاست که در هر سه فینال برترین تورنمنت های فوتبالی جهان عنوان برترین بازیکن را به دست می آورد.

اینیستا، محصول لاماسیا و نقش آفرین اصلی میانه میدان در بارسلونا و اسپانیا بوده است. او در فینال جام جهانی 2010، با گل زیبایی که به هلند زد، به عنوان بهترین بازیکن زمین هم انتخاب شد. هم چنین در فینال یورو 2012 هم او به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

او در فینال لیگ قهرمانان 2015، در دیدار برابر یوونتوس هم به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها