jamejamnashriyat
نشریات چاردیواری کد خبر: ۸۱۸۲۱۴ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

کاشی‌ها نوبت به نوبت نقاشی می‌شوند و لعاب می‌خورند، می‌شوند سفال‌های پرنقش و نگار، یادگار یک تاریخ طولانی، یک هنر ریشه‌دار، یک عمر اصالت. کاشی هنر اصیل ماست، شناسنامه ملت‌مان و این دخترها پی این هویت را گرفته‌اند و عمر می‌گذارند پای این کاشی‌ها.

نکند هنرمان نابود شود، نکند اصالتمان فراموش شود؛ شاید اینها دل‌نگرانی این دخترها بوده که جذب کلاس‌های ساخت کاشی شده‌اند. چه دل‌نگرانی خوبی، چه دلواپسی شیرینی است وقتی دلت به هوای یک اصالت می‌تپد و آن‌وقت این دل می‌شود فرمانده مغزت و می‌بردت در میانه گود. هنر نزد ایرانیان و بس، شاید اغراقی در این جمله باشد ولی غلوش دوست‌داشتنی است. هنر برای یک ملت منبع اصالت و هویت است، نان هم دارد البته این هنرها بخصوص برای زنان و دختران سرزمین ما که جا برایشان در بازار کار تنگ است. چه چیزی بهتر از پرداختن به هنر و رهایی از بیکاری و روزمرگی؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر