jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۷۷۰۰ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۵۵

افزایش درجه گرمای هوا در بغداد و دیگر شهرهای عراق، باعث تعطیلی عمومی در این کشور شد.

گرمای شدید عراق را تعطیل کرد

بر اساس بیانیه دولت عراق، به دلیل گرمای هوا تمامی ادارات دولتی در این کشور امروز (پنجشنبه) تعطیل اعلام شد.

دولت عراق با توجه نزدیک شدن ایام عید فطر، بانک های دولتی و بیمارستانها و دیگر مراکز خدماتی ضروری برای شهروندان را از این تعطیلی مستثنی کرده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی عراق به دلیل ورود یک سامانه کم فشار موسمی، گرمای هوا در این کشور به 50 درجه سانتیگراد رسیده که در طول 30 سال گذشته در چنین روزی بی سابقه بوده است.

بر اساس اعلام این سازمان، پیش از این درجه حرارت 50 درجه در چنین روزی در سال 1980 میلادی به ثبت رسیده است.

گرمای شدید که امروز با آخرین روزهای ماه مبارک رمضان تقارن یافته، باعث شده که بسیاری از مردم در منازل خود باقی مانده و رفت و آمد در سطح شهر بغداد پایتخت عراق به شدت کاهش یابد.

عراق یکی از کشورهای گرمسیر دنیا به شمار می رود و در سالهای گذشته نیز بر اثر گرمای شدید هوا، دولت عراق بارها اعلام تعطیلی عمومی کرده است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر