jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۱۵۱ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

سرانجام ترکیه که تشویق‌کننده گروه تروریستی داعش بود و برای آنها انواع تسهیلات را فراهم می‌کرد، خود در دام این گروه تروریستی افتاد؛ به گونه‌ای که دستگاه اطلاعاتی این کشور روز گذشته درباره اقدامات تروریستی عناصر داعش در این کشور هشدار داد.

بنابر گزارش روزنامه سوزجو چاپ ترکیه، نهاد اطلاعاتی ترکیه از وزارت کشور خواست سطح تدابیر امنیتی را افزایش دهد، زیرا اطلاعاتی به دست آمده که نشان می‌دهد هشت عنصر داعش که دو نفرشان زن هستند، قصد دارند از سوریه وارد ترکیه شوند و اقدامات تروریستی انجام دهند. به گزارش این منبع، این افراد 15 ژوئیه تلاش کرده‌اند از استان رقه (در شمال شرق سوریه) وارد خاک ترکیه شوند و طرح خود را در شهرهای غازی‌آنتب، کلیس و هاتای اجرا کنند.

در همین حال روزنامه اورنسل ترکیه نیز روز گذشته در گزارشی اعلام کرد شهر غازی‌آنتپ ترکیه در نزدیکی مرزهای این کشور با سوریه در معرض خطر نیروهای داعش قرار گرفته است. این منبع با اشاره به این‌که در هفته گذشته دو نفر در این شهر مورد حمله مسلحانه قرار گرفتند، نوشت: یکی از این دو نفر کشته شد که گفته می‌شود این فرد در ارتباط با قاچاق مواد مخدر و از اعضای سابق داعش بود. در همین راستا، محمود طغرل، نماینده غازی‌آنتپ در مجلس ملی ترکیه نیز با اشاره به این‌که مرزهای این کشور با سوریه در کنترل نیروهای داعش است و آنها به‌طور آزادانه در مرزها تردد می‌کنند، گفت: وقتی در این زمینه به مسئولان محلی و استانداری شکایت کردیم به ما گفتند تا زمانی که کسی مرتکب جرم نشود، آزاد است.

این اتفاقات در حالی است که منابع خبری ترکیه چند روز پیش از دستگیری ۲۱ نفر به ظن عضویت در داعش در جریان عملیات مهمی در سراسر این کشور خبر دادند. عملیات برای دستگیری این افراد به طور همزمان در چهار شهر از جمله استانبول صورت گرفت. استان شانلی‌اورفه در نزدیکی مرز سوریه، استان مرسین در جنوب و استان قوجاایلی در شرق استانبول، از جمله مناطقی بود که این عملیات در آنجا انجام شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر