jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۱۶۵۶۵ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۸:۴۶

چهار پسر جوان که برای یافتن گنج وارد غاری شده بودند، دچار گازگرفتگی شده و یکی از آنها جان باخت.

مرگ تلخ جوینده گنج در قعر چاه

به گزارش جام‌جم، روز شنبه مرد روستایی هنگام عبور از کنار غار روستای سروآباد استان کردستان، صدای ناله‌های خفیفی را از داخل غار شنید. او با ورود به آنجا مشاهده کرد چهار نفر بی‌هوش داخل غار افتاده‌اند و تعدادی بیل و کلنگ نیز اطرافشان است و بوی گاز نیز به مشام می‌رسید. مرد روستایی سراسیمه خود را به مردم روستا رساند و برای نجات چهار جوان بی‌هوش در غار کمک خواست. اهالی روستا همراه این مرد به محل رفتند.آنها سعی کردند وارد غار شوند تا افراد بی‌هوش را نجات دهند، اما فضای داخل غار پر از گاز بود و نمی‌توانستند وارد آنجا شوند. به همین دلیل با پلیس، اورژانس و هلال‌احمر تماس گرفتند و ماجرا را اطلاع دادند. دقایقی بعد ماموران وگروه‌های امدادی خود را به محل حادثه رساندند. امدادگران با ورود به غار، ابتدا دو نفر از آنها را از غار خارج کرده و دقایقی بعد نیز دوباره وارد غار شده و دو نفر دیگر را از این محل خارج کردند. امدادگران عملیات احیا را شروع کردند که دو نفر از آنها به هوش آمدند، اما دو نفر دیگر بشدت بدحال بودند و به بیمارستان منتقل شدند که یکی از آنها به دلیل مسمومیت شدید تسلیم مرگ شد و جسدش با هماهنگی قضایی به پزشکی قانونی انتقال یافت و نفر چهارم که در بیمارستان مریوان بستری بود، با تلاش پزشکان نجات پیدا کرد.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات از دو نفر از مصدومان شروع شد تا مشخص شود آنها با چه انگیزه‌ای وارد غار شده‌اند که این حادثه برایشان رخ داده است.

سرهنگ علی‌اکبر عیسی‌آبادی، فرمانده انتظامی شهرستان سروآباد در این‌باره به جام‌جم گفت: در تحقیق از این دو نفر مشخص شد آنها با تصور این‌که در این غار گنج وجود دارد، وارد غار شده، اما به دلیل گازگرفتگی دیگر نتوانسته‌اند از آنجا خارج شوند. تحقیقات تکمیلی ازآنها ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

مراقب انتخاب‌هایتان باشید

مراقب انتخاب‌هایتان باشید

سارا شقاقی، روان‌شناس در این باره می‌گوید: معمولا در بیشتر زندگی‌های مشتركی كه به جدایی یا طلاق عاطفی منجر می‌شود، انتخاب نادرست و عدم آموزش‌های پیش از ازدواج نقش مهمی را ایفا می‌كند.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر