معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گفت: کار بزرگ این دانشگاه توسعه تحصیلات تکمیلی بود که امروز بیش از ۹۰۰ هزار نفر متقاضی در دوره کارشناسی ارشد و بیش از ۵۰۰ هزار نفر متقاضی در دوره دکتری داریم.
کد خبر: ۸۰۷۶۰۷
۵۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه آزاد

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید طه هاشمی در نخستین همایش تجلیل از پیشگامان، خادمان و تلاشگران دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان که در تالار حافظ واحد کرمان برگزار گردید، گفت: امروز ۵۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که می تواند پذیرای دانشجویان باشد.

وی با اشاره به اینکه حرکت های نوینی در تکمیل اقدامات دانشگاه آغاز شده است گفت: توسعه کمی دانشگاه متوقف شده است و از ۴۷۰ واحد دانشگاهی به ۴۰۰ واحد رسیده ایم، بزرگترین دستاورد بعد از انقلاب اسلامی، به ویژه در حوزه فرهنگی تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی بود و به همین دلیل باید این دانشگاه باید به فرهنگ توجه ویژه ای داشته باشد، در زمان جنگ برای اینکه جوانان ما از تحصیل محروم نباشند آیت الله هاشمی رفسنجانی پیشنهاد تاسیس این دانشگاه را به امام راحل دادند و این نشان از آینده نگری عمیق ایشان بود.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه امروز تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی را می بینیم افزود: از ۱۰ میلیون فارغ التحصیل بعد از انقلاب اسلامی ۵ میلیون نفر آنها از این دانشگاه بوده اند، این دانشگاه اکنون یک میلیون ۷۰۰ هزار دانشجو و ۱۰۰ هزار عضو هیات علمی و کارمند دارد.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به اینکه در ۲۰ ماه گذشته اقدامات مهمی در این دانشگاه صورت گرفته است بیان کرد: امروز این دانشگاه با یک خرد جمعی اداره می شود، در عرصه فرهنگ هم طرح های بزرگی را آغاز کرده ایم که یکی از آنها پرداختن به مشاهیر و بزرگان کشور است، طرح های اخلاق حرفه ای و سبک زندگی اسلامی نیز از دیگر طرح های فرهنگی این دانشگاه است که آغاز شده است.

وی از اضافه شدن ۲۰ هزار عضو هیات علمی و اضافه شدن رشته های تحصیلات تکمیلی به این دانشگاه خبر داد.

در پایان این مراسم از پیشگامان، روسای پیشین واحدهای دانشگاهی استان و دبیران و روسای سابق منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی با اهدای تندیس یادمان همایش تجلیل شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
irani
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۴
۰
۰
... بی كیفیت شدن مدرك كارشناسی ارشد ، حتی من جوونی كه میل به درس خوندنم خیلی بالا بود بخاطر رفتن به این دانشگاه كلا از درس زده شدم یدونه استاد خالی پیدا نمیشه باهاش پایان نامه برداشت واقعا در زمینه تخریب علم كشور، دانشگاه ازاد اسلامی با شهریه های نجومیش كار بزرگی رو انجام داده

نیازمندی ها