jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۰۶۹۹۷ ۲۱ خرداد ۱۳۹۴  |  ۲۰:۰۰

مرد جوان در دادگاه خانواده:

همسرم قصد خودکشی داشت

زوج جوان وقتی وارد شعبه 268 دادگاه خانواده می‌شوند برگه درخواست طلاق خود را به قاضی ارائه می‌دهند و روی نیمکت می‌نشینند.

همسرم قصد خودکشی داشت

قاضی پس از بررسی پرونده، از آنها علت درخواست طلاق را می‌پرسد. مرد پیش‌دستی می‌کند و پاسخ می‌دهد: دو سال است که ازدواج کرده‌ایم. در این مدت روزهای سختی را گذراندیم و همیشه با مشکل مواجه بودیم. من و همسرم با هم تفاهم نداریم و سر موضوعات کوچک با هم درگیر می‌شویم. اوایل تصور می‌کردم به‌مرور زمان مشکلاتمان هم حل می‌شود. ولی هرچه زمان گذشت همه چیز بدتر شد. اما آقای قاضی چیزی که در این میان مرا آزار می‌دهد این است که فهیمه نمی‌تواند خودش را کنترل کند و در همه شرایط عکس‌العمل‌های عجیبی از خودش نشان می‌دهد.

او با کوچک‌ترین موضوع و مشکل، یا قهر می‌کند یا گریه می‌کند و خودش را به در و دیوار می‌کوبد و کارهایی می‌کند که مرا متعجب می‌کند. همیشه وقتی او این رفتارها را از خودش نشان می‌دهد، من مجبور به سکوت می‌شوم و گوشه‌ای می‌نشینم و او را تماشا می‌کنم. اما باز هم ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود. چند وقت پیش وقتی سر یک موضوع با هم دعوایمان شد، فهیمه باز هم شروع به دادوبیداد کرد و من هم در حالی‌که به شدت از کارهایش خسته شده بودم، از خانه بیرون رفتم. وقتی برگشتم متوجه شدم که حال فهیمه بد است و در کمال ناباوری فهمیدم که چند قرص اعصاب را یکجا با هم خورده و قصد خودکشی داشته است. او را به بیمارستان رساندم و وقتی حالش بهتر شد، تصمیم گرفتم از این زن جدا شوم. او روز به روز رفتارهایش بدتر می‌شود و مرا بیشتر آزار می‌دهد.

زن جوان نیز به قاضی می‌گوید: شوهرم خسته‌ام کرده و فقط رفتارهای مرا می‌بیند. او متوجه نیست که خودش تا چه اندازه مرا آزار می‌دهد و با لجبازی‌هایش مرا دیوانه کرده است. اگر آن شب قرص خوردم به این دلیل بود که در رنج و عذاب بودم. راستش من هم دیگر نمی‌خواهم در کنار این مرد بی‌عاطفه زندگی کنم. اگر من به این وضعیت رسیدم به خاطر رفتار او است. همسرم هیچ توجهی به من نمی‌کند و با خلا عاطفی روبه رو هستم. او مرد سرد و بی‌عاطفه‌ای است و هیچ‌وقت به نیازهای عاطفی من توجه نکرد.

بعد از صحبت‌های این زوج، قاضی به آنها پیشنهاد می‌دهد تا نزد یک مشاور خانواده بروند و اگر مشکلشان حل نشد، آن وقت به فکر طلاق بیفتند. این زوج نیز موافقت کردند و نزد مشاور خانواده رفتند.

تپش - (ضمیمه چهارشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر