jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۹۵۶۸۷   ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۰:۵۲

ابداع روشی نوین برای درمان سرطان سینه

سیلیکن به جنگ سرطان می رود

در آینده نزدیک سرطان سینه دیگر بیماری هولناکی نخواهد بود زیرا ریزحاملهای سیلیکنی داروهای مؤثر در درمان آن را با خود حمل خواهند کرد.

سیلیکن به جنگ سرطان می رود

سیلیکن از جمله موادی محسوب می‌شود که بخش قابل توجهی ساخت و ساز در صنایع تجهیزات الکترونیکی وابسته به آن است و حالا این ماده ارزشمند جای خود را در پزشکی نیز باز می‌کند.

در سال های اخیر فناوری تولید داروهای مؤثر در درمان انواع سرطان از جمله پروستات و ریه و فرآیند انتقال آن به نقطه مورد نظر در بدن پیشرفت خیره‌کننده‌ای داشته است اما تاکنون تلاش نتیجه‌بخشی در زمینه سرطان سینه به ثبت نرسیده است.

به تازگی گروهی از محققان علوم پزشکی موفق به کشف این واقعیت امیدوارکننده شده‌اند که بارگیری آنتی‌ژن های سرطانی یا همان داروهای مؤثر در درمان این بیماری بر روی ریزحامل هایی از جنس سیلیکن به افزایش چشمگیر مقاومت سیستم ایمنی بدن و در نتیجه غلبه بر سرطان منجر خواهد شد.

ریزحاملهایی که محققان از آنها استفاده می‌کنند دارای ریزمنافذ متعددی است که دارو برای مدت طولانی و درحالی که کیفیت آن همچنان در سطح بالایی می‌ماند در آن باقی می‌ماند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها