عضو مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به پرسشی درباره وحدت اصولگرایان با رئیس جمهور سابق برای انتخابات مجلس نیز، گفت: ایشان (احمدی نژاد) یک نفری بود که عوضی رفت و تمام شد! حرفش را نزنید؛ آقای احمدی نژاد جریان نیست، او مقابل ولایت ایستاد و سقوط کرد.
کد خبر: ۷۵۷۶۱۰
احمدی نژاد پایان یافته است

به گزارش مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی در حاشیه برگزاری پنجمین نشست همگرایی اصولگرایان در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص ارزیابی وی از پیشنهاد اخیر رئیس جمهور برای برگزاری رفراندوم در برخی زمینه ها، اظهار داشت: متاسفانه موضوع همه پرسی یک بار دیگر هم توسط بنی صدر گفته شده بود؛ رئیس جمهور محترم باید از حرف هایی که مردم از آن خاطره سوئی دارند پرهیز کند و از این تعابیر خودداری کند.

وی با تاکید بر خودداری مسئولان از به کار بردن تعابیری که مردم از این تعابیر خاطره خوبی ندارند، گفت: همه پرسی نباید به عنوان یک ابزار در برابر نهادهای قانونی نظام علم شود.

داعش در حال ریشه دواندن

شبکه اسکای نیوز عربی اعلام کرد گروه داعش به علت ریشه دواندن در چند کشور قدرت گرفته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، به گزارش "معتوق صالح" خبرنگار شبکه تلویزیونی اسکای نیوز، گروه داعش ابتدا در عراق ظهور کرد سپس در سوریه قدرت گرفت و اکنون در لیبی است. درهمین چارچوب گروه داعش با انتشار تصاویر ویدئویی جدید، بیعت از راه دور اعضای این گروه را درمرکز شهر درنه درشرق لیبی با ابوبکر البغدادی نشان داد.

اما این شاخه صرفا به درنه اکتفا نکرد بلکه یکی از محلات شهر بنغازی را تصرف کرد و پس از آن به یکی ازمراکز ارتش درجنوب لیبی حمله کرد،دراین حمله چهارده سرباز کشته شدند.

ازسوی دیگر گروه موسوم به تیپ فاروق نیز که قبلا با گروه داعش اعلام بیعت کرده بود با گروه فجر لیبی در حمله به برخی انبارهای نفتی بنادر لیبی متحد شد.

رایزنی‌ برای تعیین جانشینی شاه سعودی

منابع موثق از دیدار اخیر رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی با مقامات آمریکایی درباره برخی مسائل مهم منطقه ای و بین المللی خبر می دهند.

روزنامه لبنانی الجمهوریه به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرد: شاهزاده «خالد بن بندر بن عبدالعزیز» که از شخصیتهای احتمالی تاثیرگذار در عربستان پس از «ملک عبدالله» خواهد بود، اخیرا دیداری با مقامات آمریکایی داشته است.

بنابر این گزارش، در این دیدار موضوعات متعددی میان دو طرف از جمله تحولات سوریه و عراق مورد بررسی قرار گرفته است.

از طرفی به نظر می رسد در این دیدار مقامات آمریکایی آخرین وضعیت جسمانی ملک عبدالله را پس از بستری شدن در بیمارستانی در ریاض جویا شده اند. برخی منابع موثق طی روزهای اخیر از مرگ ملک عبدالله و تلاش مقامات آمریکایی برای مهار وضعیت این کشور پس از وی خبر داده بودند. واشنگتن طی دهه های اخیر روابط بسیار نزدیکی با آل سعود داشته و به طور قطع جانشین ملک عبدالله نمی تواند بدون چراغ سبز آنها بر این کرسی تکیه بزند.

حمایت داعش از حمله به مجله فرانسوی

گروه تروریستی داعش حمله به ساختمان مجله طنز "چارلی ابدو" در شهر پاریس را که به کشته شدن 12 نفر از جمله دو نیروی پلیس منجر شد، مورد حمایت قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، یک شبکه رادیویی که از شهر موصل به عنوان مقر تمرکز داعش، برنامه پخش می کند، پنجشنبه شب بیانیه داعش را در آغاز بخش خبری خود پخش کرد که در آن آمده است: «جهادی های قهرمان 12 روزنامه نگار را کشته و بیش از 10 نفر دیگر را که در مجله فرانسوی چارلی ابدو کار می کردند، زخمی کردند که این اقدام در راستای حمایت به سید و سرورمان محمد (صلی الله علیه وسلم) صورت گرفت».

این رادیو افزود: مجله یاد شده "همواره از سال 2003 به شخص رسول اعظم (صلوات الله وسلامه علیه) تعدی کرده است و کاریکاتوریست هایی که اسلام را تمسخر می کردند، در بین این کشته شدگان بودند".
به گفته خبرنگار آناتولی، گروه داعش و حامیانش معمولا سریع عملیات و حملات علیه نیروهای دولتی در سوریه و عراق یا حتی خارج از آن را برعهده می گیرد اما این رادیو، عملیات حمله در فرانسه را مورد حمایت قرار داده است؛ بدون اینکه آن را به داعش یا عناصر آن نسبت دهد و داعش در این بیانیه مجریان عملیات را فقط "جهادی های قهرمان" توصیف کرده است؛ در صورتی که همواره عناصر خود را "شیران دولت اسلامی" یا "مجاهدان" توصیف می کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۵
هما
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
۰
۰
تو كه اسویه ایمانی ، تو ای شهسوار شهر امین، تو ای احمدی نژاد خدا كند كه بیایی .
نوازنده
United Kingdom
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۳
۰
۰
همه پرسی حق مردم و یك ساز و كار قانون اساسی هست و مردم بسیار هم ازش خاطره خوبی دارن
... این است شعار ملت رفراندوم رفراندوم

نیازمندی ها