jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۸۹۹۴   ۲۵ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

یکی از امکانات جدیدی که اپل به او. اس. ایکس 10. 10 (یوسمیت) اضافه کرده پشتیبانی از قابلیت Dark Mode است. در حالت تاریک، رنگ‌های روشن، منوها، زیرمنوها، داک و نوار عنوان برنامه‌ها و پنجره‌ها تیره می‌شوند و این تیره شدن علاوه بر ذخیره مصرف انرژی، در برخی شرایط موجب وضوح دید نیز می‌شود.

این قابلیت در یوسمیت کمی پنهان است، زیرا صحبت زیادی از آن به میان نیامده است. چنانچه قصد دارید این قابلیت را آزمایش کنید، می‌توانید از روش زیر کمک بگیرید:

1 ـ از بالا سمت چپ، روی لوگوی اپل کلیک کرده و System Preferences را انتخاب کنید.

2 ـ روی آیکون General کلیک کنید.

3 ـ علامت چک‌مارک کنار گزینه‌ Use dark menu bar and Dock را فعال کنید.

توجه: برای خروج از حالت تاریک ‌باید مراحل بالا را تکرار و علامت چک‌مارک را غیرفعال کنید.

اگر قابلیت Dark Mode را مفید می‌دانید و قصد دارید در بیشتر موارد آن را فعال و غیرفعال کنید می‌توانید از ترفند زیر کمک بگیرید تا یک میانبر برای این کار در اختیار شما قرار گیرد:

1 ـ ابزار ترمینال (Terminal) را اجرا کرده و دستور زیر را در آن وارد کنید:

sudo defaults write ‌/‌Library‌/‌Preferences‌/‌. GlobalPreferences. plist

_HIEnableThemeSwitchHotKey ـ bool true

2 ـ یک‌بار از کاربری خود در سیستم‌عامل خارج شده و مجددا به سیستم‌عامل وارد شوید. (log out, log in)

3ـ پس از ورود مجدد به سیستم‌عامل می‌توانید با استفاده از کلیدهای میانبر Control+Option+Command+T این قابلیت را فعال و غیرفعال کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر