jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۵۴۶۵   ۱۶ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

بر​اساس آمارهای ارائه شده استان خوزستان بیشترین غرق شده را داشته است

غرق شدن 508 نفر در 5 ماه

508 نفر در پنج ماهه نخست امسال بر اثر غرق شدگی در کشور جان خود را از دست داده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 17 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، 443 نفر از کل موارد غرق شدگی در پنج ماهه سال جاری مرد و 65 نفر دیگر زن بودند.

براساس این گزارش در این مدت استان‌های خوزستان با 86 ، مازندران با 80 و گیلان با 57 نفر غرق شده بیشترین موارد مرگ را داشته‌اند. در این مدت بیشترین آمار غرق شدگی با 194 نفر در ماه مرداد و کمترین آن با 52 مورد در ماه فروردین به ثبت رسیده است.

194 نفر در مرداد امسال غرق شده اند در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2.6 درصد افزایش یافته است.

در پنج ماهه نخست سال جـــاری بیشترین موارد غرق شدگی به ترتیب در رودخانه‌ها با 145 نفر و مناطق خارج از طرح ایمن‌سازی شده دریا با 114 مورد گزارش شده است؛ در حالی که مرگ بر اثر غرق‌شدگی در محدوده‌های طرح ایمن‌سازی شده دریا در این مدت فقط چهار نفر بوده است.

پزشکی قانونی به هموطنان توصیه کرده برای پیشگیری از بروز حوادث ناگوار فقط مناطق ایمن‌سازی را برای شنا انتخاب کنند.

پس از رودخانه و دریا؛ به ترتیب استخر با 66 ، دریاچه مصنوعی با 50، کانال با 48، دریاچه طبیعی و چاه هر کدام با 13 و دیگر مکان‌ها با 55 نفر بیشترین آمار تلفات ناشی از غرق شدگی را در این مدت به خود اختصاص داده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها