jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۰۳۰۴۶   ۱۶ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۵

یواشکی روزنامه ها

«اسنودن» جدیدی در راه است!

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

«اسنودن» جدیدی در راه است!

تودهنی رئیس‌جمهوربه تحلیل‌گران کاخ سفید

کیهان در خبری نوشت : اظهارات دیروز رئیس‌جمهور در جمع مردم شهرکرد پاسخی صریح به محافل آمریکایی بود که ضمن عملیات روانی گسترده ادعا می‌کنند سرنوشت روحانی به موفقیت یا شکست مذاکرات هسته‌ای گره خورده است!

دکتر روحانی دیروز تصریح کرد: منطق ما نرمش قهرمانانه است همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند اما نرمش ذلیلانه و تسلیم در برابر قدرت‌های بزرگ ممنوع است.

اخیرا اندیشکده بروکینگز در ادامه عملیات روانی محافل آمریکا مدعی شده بود درخشش و افول ریاست‌جمهوری حسن روحانی در گرو مساله هسته‌ای است و با «مرگ امید دستیابی به توافق»، دیگر جای هیچ گونه امیدی به پیشبرد دستور کار جامع وی باقی نمی‌ماند.

سوزان مالونی نویسنده این تحلیل می‌افزاید: روحانی می‌تواند در مباهات خود، به چندین دستاورد مهم از جمله گفت‌وگوی دو جانبه مستقیم و غیرمنتظره با همتای آمریکایی‌‌اش و امضای توافقنامه موقت هسته‌ای استناد کند.

با این حال معلوم نیست روحانی به آن اندازه که در مبارزات انتخاباتی موفق شد، بتواند در پیشبرد دستور کار جاه‌طلبانه‌اش موفق شود.وی سرانجام دلخوری اصلی آمریکایی‌ها را با این جمله بروز می‌دهد که «روحانی کمتر از آنی است که به او درباره تغییر در داخل ایران امید می‌رفت و او به جای این تغییر، ابزاری برای اعاده توازن نظام است».

دیپلمات انگلیسی: رفتار آمریکا عوض نشود مذاکرات با ایران به نتیجه نمی‌رسد

کیهان اعلام کرد : نماینده سابق انگلیس در آژانس گفت؛ آمریکا در مذاکرات هسته‌ای با ایران زیاده‌خواهی می‌کند و اگر این روند ادامه پیدا کند در فرصت 4 ماهه توافقی به دست نخواهد آمد.پیتر جنکینز در مصاحبه با دیپلماسی ایرانی درباره غنی‌سازی صنعتی در ایران گفت: هیچ مبنایی در قوانین بین‌المللی وجود ندارد که خارجی‌ها بتوانند نوع مشخصی از غنی‌سازی برای اهداف صلح‌آمیز را بر ایران تحمیل کنند یا ظرفیت غنی‌سازی ‌ایران را به گونه‌ای محدود کند که نیازهای عملی این کشور در آینده دچار مختل کند.

جنکینز درباره این سوال که «برخی کشورهای هسته‌ای غیرتسلیحاتی مانند ژاپن همچنان سوخت را به صورت بومی تولید نمی‌کنند، اما ایران به دنبال بومی کردن تولید سوخت هسته‌ای است، چه تفاوتی میان وضعیت ایران با ژاپن وجود دارد که باعث می‌شود ایران به سمت بومی کردن تولید سوخت هسته‌ای پیش رود؟» می‌گوید: ایران در گذشته تجربه‌هایی داشته است که موجب شده مقامات کشور دریابند که نمی‌توانند برای تامین سوخت راکتورها به طور 100 درصد به منابع خارجی متکی باشند همچنین ایرانیان خودکفایی در زمینه هسته‌ای را نماد قدرت تکنولوژیکی خود می‌دانند. از سوی دیگر ایران به این می‌اندیشد که شاید زمانی رژیم منع اشاعه سقوط کند. برخی می‌گویند که ژاپن نیز در حال حاضر ذخایری از پلوتونیوم را جمع‌آوری کرده است.

وی درباره خط قرمزهای آمریکا در مذاکرات گفت: تا امروز آمریکا نشان داده است که این خطوط را زیاده‌‌خواهانه ترسیم کرده است. من نگران هستم که آنها به دنبال دریافت امتیازهایی از ایران باشند که هیچ دولتی در ایران قادر به ارائه آنها نباشد از نظر من این استراتژی غیرمنطقی است. دولت آمریکا می‌خواهد از این امتیازها برای قانع کردن کنگره استفاده کند. اما حتی کاهش چشمگیر شمار سانتریفیوژها در تاسیسات هسته‌ای ایران نیز نمی‌تواند برای آنهایی که در کنگره معتقدند امنیت اسرائیل تنها با معدوم شدن برنامه‌های هسته‌ای ایران تامین می‌شود، قانع کننده باشد.جنکینز درباره تأسیسات فردو گفت: آمریکا می‌خواهد فردو تعطیل شود. اما به نظر نمی‌رسد این برای ایران قابل پذیرش باشد.

گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد یک روش برای مصالحه در این زمینه این است که فردو تعطیل نشود اما به عنوان مرکزی برای سانتریفیوژهای تحقیقاتی مورد استفاده قرار گیرد. اما فکر می‌کنم حتی همین هم مسئله‌ساز باشد زیرا آمریکا نمی‌خواهد فعالیت‌های تحقیقاتی و توسعه‌ای در ایران انجام شود.

وی درباره احتمال توافق در چهارماه پیش رو گفت: چهارماه کافی خواهد بود اگر آمریکا درک کند که پافشاری برای غیرممکن کردن ورود ایران به نقطه گریز منطقی نیست. آمریکا باید اتکای بیشتری به ممنوعیت‌هایی داشته باشد که پیمان منع اشاعه هسته‌ای اعمال می‌کند. این معاهده‌ها می‌توانند به اعتمادسازی کمک کنند. اما اگر آمریکا تفکر خود را تغییر ندهد، چهار ماه کافی نخواهد بود.

اسرائیل راننده مستی است که آمریکا را می‌راند

کیهان در خبری منتشر کرد : افسر ارشد و سابق سازمان«سیا» معتقد است اسرائیل در حال مستی رانندگی می‌کند و منافع آمریکا را به خطر انداخته است.فیلیپ جرالدی که 20 سال در اروپا و غرب آسیا فعالیت کرده ضمن یک سخنرانی در مرکز خبرگزاری ملی در واشنگتن گفت: اسرائیل در رسانه‌ها و حلقه‌های مطبوعاتی یک متحد آمریکا خوانده می‌شود، حال آنکه چنین نیست. سربازان اسرائیلی هیچ‌گاه در کنار نیروهای آمریکایی نجنگیده‌اند. برای متحد بودن نیاز به پیمان مکتوبی است که چنین سند الزام‌آوری بین واشنگتن و تل‌آویو رد و بدل نشده است.

اعضای متملق کنگره هم دوست دارند اسرائیل را بهترین و نزدیکترین دوست واشنگتن بخوانند؛ هر چند که اسرائیل با استفاده از نفوذ خود در حکومت و رسانه‌های ما سیاست‌هایی را ترویج می‌کند که برای ایالات متحده و حتی خودش نتیجه خوبی ندارند.

به گزارش الف، وی می‌افزاید: اگر این گفته را در نظر بگیریم که یک دوست هیچ‌گاه به دوست مست خود اجازه رانندگی نمی‌دهد؛ می‌توان گفت اسرائیل مدت‌هاست که در حال مستی رانندگی می‌کند و این رفتار خطرناک مورد تأیید آمریکا و بسیاری از حامیان وی در واشنگتن است. شاید اسرائیل زمینه‌ساز اصلی حمله آمریکا به عراق نباشد، اما همان مقامات پنتاگون که به پیشنهادهای آماده شده برای بنیامین نتانیاهو در سال 1996 کمک کردند، در پس پرده سرعت بخشیدن به جنگ عراق با فراهم آوردن اطلاعات دروغین بودند.افسر سابق سیا معتقد است: تعاملات آمریکا با اسرائیل به هیچ‌وجه شباهتی به تعاملاتش با سایر کشورها ندارد. امتیازات مستقیم، بخشش وام‌ها، معافیت‌های دستگیرانه و تمهیدات اندیشیده شده با کمک پنتاگون همه بخشی از هزینه‌های برنامه‌های حمایتی از اسرائیل هستند که برای هیچ دولت دیگری در نظر گرفته نمی‌شوند.

براساس یکی از مصوبات اخیر کنگره که با 410 رأی موافق در مقابل 1 رأی مخالف تصویب شد، اسرائیلی‌ها می‌توانند آزادانه به ایالات متحده سفر کنند، حال آنکه حکومتشان مجاز به رد درخواست ورود شهروندان آمریکایی است. امتیازی که هیچ کشور دیگری از آن بهره‌مند نیست. اسرائیل در انتخابات آمریکا دخالت می‌کند، کنگره ما را فاسد کرده است، نخست‌وزیرش مقامات ما را تحقیر می‌کند، بر وزارتخانه‌ها تسلط دارد و به جان کری توهین می‌کند و جاسوسانش اطلاعات هشداردهنده غیردقیق در اختیار سناتورهای آمریکایی قرار می‌دهند. هیچ کشور دیگری این‌گونه به درون سیستم ما راه نیافته است.

جرالدی خاطر نشان کرد: اینکه اسرائیل مجددا عملیاتی مانند ماجرای لاون در قاهره در سال 1954 یا حمله به ناو یواس‌اس‌لیبرتی در سال 1967 که منجر به مرگ 34 ملوان آمریکایی گردید را برنامه‌ریزی نماید چندان دور از ذهن نیست.

علاوه بر میلیاردها دلار هزینه شده در حوزه نظامی، جاسوسی علیه آمریکا دلیل بسیار خوب دیگری برای ایستادن ایالات متحده در مقابل اسرائیل است. دوستان آمریکایی اسرائیل از یک مرکز در پنسیلوانیا اورانیوم غنی‌شده دزدیدند تا زرادخانه اتمی آنها را تجهیز کنند.

اخیرا دریافته‌ایم که آرنون میلچان تهیه کننده اسرائیلی الاصل هالیوود در خرید غیرقانونی 800 سلاح اتمی دست داشته است؛ اما اولین جایزه اسکار خود را در روز دوم مارس بدون هیچ مشکلی با FBI دریافت کرد.

افسر سابق سیا با اشاره به جاسوسی‌های گسترده اسرائیل در آمریکا گفت: نمونه‌های گسترده این جاسوسی‌ها در حوزه مخابرات، نرم‌افزار و مواد و پوشش‌های پیشرفته گزارش شده است. سایر گزارش‌ها از جمله گزارش افسر امنیتی، جان‌کول، حاکی از این هستند که حدود 125 پرونده مشکوک به جاسوسی شهروندان اسرائیلی و آمریکایی به علت فشارهای سیاسی از سوی مقامات عالی‌رتبه، کنار گذاشته شده‌اند. پس آیا باید اسرائیل را متحد آمریکا دانست؟ جواب مطمئنا منفی است. آیا اسرائیل یک دوست محسوب می‌شود؟ درست است که دوستی انواع مختلف دارد اما با توجه به نحوه تعاملات اسرائیل با حکومت و مردم آمریکا جواب باز هم منفی به نظر می‌رسد.

دولت در زمینه اقتصادی با کندی و تعلل عمل می‌کند

کیهان نوشت : یک اقتصاددان اصلاح‌طلب می‌گوید «دولت در اقتصاد خیلی کند عمل کرده است و در بعضی جاها تعلل دولت باعث شده تا سیاست‌های اشتباه گذشته همچنان استمرار داشته باشد و به این ترتیب به اقتصاد کشور ضربه وارد کند.»حسین راغفر در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: دولت در زمینه ایجاد اشتغال هنوز عملکرد قابل قبولی نداشته است.

در فعال‌سازی بخش تولید در اقتصاد کشور شاهد رفتار هدفمندی از سوی دولت نبوده‌ایم. در مقابله با مسئله بانک‌ها نیز در این مدت علائمی بروز پیدا کرد و هشدارهایی از سوی برخی مسئولین صادر شد اما هنوز آثار این اقدامات ظاهر نشده.

وی با بیان اینکه « دولت باید کنترل بازار پولی کشور را در اختیار داشته باشد اما در حال حاضر به خاطر تعداد زیادی از موسسات مالی اعتباری بدون مجوز و با مجوز در کشور وجود دارد»، افزود: بانک مرکزی نظارتی بر عملکرد موسسات مالی و اعتباری و بانک‌ها آنطور که مدنظر است، ندارد. این موسسات و بانک‌ها خلق پول می‌کنند ولی بانک مرکزی به اصلی‌ترین وظیفه خود یعنی کنترل حجم پول نظارت جامعی ندارد.

وی این را هم گفت که «کسانی که منابع هنگفتی را به عنوان وام دریافت کردند باید به مردم معرفی شوند، گرچه هم در دولت قبل و هم در این دولت همواره این افراد تهدید به افشا شده‌اند اما هنوز این اتفاق صورت نگرفته است».وی به نقش اصلاح‌طلبان در ناکارآمد شدن دولت اشاره نکرد.

عبور از موسوی خوئینی‌ها دخیل به ناطق نوری؟!

کیهان منتشر کرد : صادق زیباکلام در واکنش به اظهارات ناطق نوری مبنی بر اینکه در انتخابات مجلس شرکت نخواهد کرد، گفت: هنوز زود است که ناطق را کنار رفته بدانیم و او باید به تقاضای میلیون‌ها بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان لبیک بگوید.(!)زیباکلام در مصاحبه با آریا گفت: از حالا زود است که آقای ناطق نوری را از انتخابات کناره رفته بدانیم.

وی افزود: تا انتخابات اسفند 94 نزدیک به 18 ماه فرصت داریم بنابراین نمی‌توانیم آقای ناطق نوری را کاملاً کنار رفته بدانیم. همچنان این احتمال وجود دارد که ایشان به تقاضای اصلاح‌طلبان و میلیون‌ها بدنه اجتماعی این جریان لبیک بگویند و بخاطر نظام، آینده انقلاب و سعادت کشور وارد میدان شوند و از انتخابات کناره‌گیری نکنند.

زیباکلام گفت: بدون تردید کناره‌گیری آقای ناطق نوری به نفع اصولگرایان خواهد بود البته ایشان خودشان هم به خوبی می‌دانند در حالی که این طیف از این موضوع خوشحال هستند اما تحصیلکرده‌ها و اصلاح‌طلبان از این موضوع مکدر و دلخور هستند چرا که امری بدیهی است که حضور آقای ناطق نوری به نفع اصلاح‌طلبان و به زیان اصولگرایان است.

زیباکلام 12 اردیبهشت ماه گذشته در مصاحبه با آریاگفته بود: زمان موسوی خوئینی‌ها و محتشمی سپری شده و اکنون ناطق نوری و علی مطهری برای اصلاح‌طلبان خیلی مهم‌تر از موسوی خوئینی‌ها هستند.

او همچنین شهریور 1391 پس از آن که به فاطر نیوز گفت «ناطق نوری می‌تواند آشتی ملی ایجاد کند اما این مثل انداختن زنگوله پای گربه است» و «اولین کسانی که به من حمله کردند با این حرف، خود اصلاح‌طلبان بودند. آنها گفتند تا 16 سال پیش بین خاتمی و ناطق، ناطق را انتخاب نکردیم و حالا بعد از 16 سال می‌گویید ناطق؟ گل بگیرند در علوم سیاسی که شما در دانشگاه تهران تدریس می‌کنید!»، با مشرق مصاحبه کرد.

وی در این مصاحبه از یک طرف تحلیل خود درباره لزوم حمایت اصلاح‌طلبان از ناطق نوری را تکرار کرد و از سوی دیگر مدعی شد در دوم خرداد سال 76 حتی اگر به جای خاتمی تیر آهن هم بود رأی می‌آورد!

وی می‌گوید: می‌دانید چرا خاتمی 20 میلیون رأی آورد؟ چون در برابر ناطق نوری ایستاده بود این میزان رأی آورد. این سخن خیلی تلخ است اما واقعیت دارد. البته اگر به جای خاتمی یک تیرآهن هم رقیب ناطق نوری بود باز تیرآهن بود که 20 میلیون رأی می‌آورد! چرا؟ به خاطر این که آرای خاموش و خاکستری و حتی بخشی از آرای غیر خاکستری، فقط هدفشان این بود که ناطق رأی نیاورد. رقیب ناطق برایشان مهم نبود.
مواضع زیباکلام نشان از استیصال شدید اصلاح‌طلبانی دارد که چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری سال 92 اذعان کردند براساس نظرسنجی‌ها بیش از 8 درصد رأی ندارند.اصلاح‌طلبان در زمان ریاست ناطق نوری بر مجلس پنجم ضمن تجمعات اعتراضی شعار می‌دادند «ناطق نوری نمی‌خوایم، مجلس زوری نمی‌خوایم».

صدور حکم رحیمی تا 2 هفته دیگر

ایران در خبری نوشت : حکم «محمد رضا رحیمی» معاون اول رئیس دولت قبل تا پایان مردادماه صادر می‌شود. به گزارش ایسنا «محسن افتخاری» سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران با اعلام این خبر درباره دادگاه رئیس دولت قبل نیز گفت: اتفاق خاصی در رابطه با این پرونده رخ نداده است. وی درباره برگزاری دادگاه عاملان قتل معاون وزیر صنعت گفت: جلسه دادگاه به صورت غیرعلنی در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران با حضور متهم و شاکی در حال برگزاری است.

تداوم فعالیت‌های بابک زنجانی از سوی مدیرانش

ایران اعلام کرد : یکی از اعضای کمیته تحقیق از پرونده بابک زنجانی گفت که وی اموال زیادی را به ترکیه منتقل کرده و فعالیت اقتصادی اش را در کشورهای دیگر از طریق مدیرانش انجام می‌دهد. «امیر عباس سلطانی» عضو کمیسیون انرژی مجلس که برای پیگیری این پرونده به ترکیه سفر کرده بود به تدبیر گفت: بیشتر اموال بابک زنجانی به ترکیه منتقل شده است. درواقع مکان هدف او ترکیه بوده است و بزرگترین سرمایه‌گذاری را در ترکیه انجام داده است.

حالا هم اموال وی در اختیار بانک‌ها و شرکت‌های ترک است، اما مقام‌های این کشور ادعا می‌کنند که «ما اسناد قابل توجهی نداشتیم تا رضا ضراب را درباره پرونده بابک زنجانی تحت فشار قرار دهیم.» وی با بیان این که«رضاضراب‌های بابک زنجانی در ترکیه زیاد هستند که برخی از آنان را شناسایی کردیم»، گفت: «همه اسناد همکاری بابک زنجانی و رضا ضراب وجود دارد. اینکه با هم حساب‌های بانکی داشتند و همینطور کارهای تجاری انجام می‌دادند برای ما محرز شده است که رضا ضراب از بابک زنجانی دستور می‌گرفته است.»

لغو همایش «هاشمی‌شناخت»

ایران نوشت : همایش «هاشمی‌شناخت» لغو شد. یکی از دست اندکاران مراسم مدعی شد این همایش به توصیه مراجع ذیربط لغو شده است. این همایش از سوی نزدیکان دولت قبل طراحی شده و قرار بود همزمان با هشتادمین سالروز تولد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برگزار شود.

توضیح مبسوط درباره قضیه استات اویل و مهدی هاشمی

ایران منتشر کرد : یکی از وکلای مهدی هاشمی پیرامون موضوعات مطرح شده در برخی رسانه‌ها، در خصوص قضیه استات اویل توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایسنا «سیدوحید ابوالمعالی الحسینی» ضمن تکذیب اخبار و شایعات درباره این پرونده گفت: این تنها پرونده بزرگ اقتصادی بود که همه کشورهای بزرگ و غربی و حتی ایران با هدف یافتن فسادی در این قرارداد و با انگیزه‌های متفاوت، وارد و همصدا و هم هدف شدند و آن را مورد رسیدگی بسیار دقیق قرار دادند.

این مراجع بیش از ۶۰ نفر را در کشورهای مختلف بازجویی کردند. لذا حساب‌های مالی استات اویل و هورتون و حتی حساب‌های شخصی مظنونین در کشورهای مختلفی چون نروژ، انگلیس، امریکا، امارات متحده عربی و حتی سوئیس و ایران مورد رسیدگی و رهگیری قرار گرفت و تمام مکاتبات الکترونیکی و غیرالکترونیکی استات اویل و هورتون و شرکت نفت و پتروپارس و اشخاص دیگر در این قرارداد بررسی شد.

این تحقیق تا آن حد گسترده و وسیع بود که برای بررسی کوچکترین سرنخ‌های احتمالی، کلیه رایانه‌هایی که به نوعی به شرکت و اشخاص مربوط به شرکت هورتون یا سازمان استات اویل تلقی می‌شد، جهت رسیدگی ضبط شدند.

وی با تشریح جزئیات رسیدگی به این پرونده تأکید کرد: در بررسی‌های انجام شده همه مدارک در کشورهای جهان ارزیابی شد و جهان به این جمع‌بندی رسید که«در پرونده استات اویل مبحثی به نام رشوه منتفی است و هیچ ارتباط مالی بین مهدی هاشمی و هورتون و آقای یزدی وجود ندارد.»

حمایت مطهری از جداسازی خانم ها در شهرداری

ایران نوشت : علی مطهری در نامه ای به محمدباقر قالیباف ضمن حمایت از اقدام شهرداری در جداسازی خانم ها و آقایان در این نهاد اجتماعی نوشته است: امیدوارم جناب عالی تحت تأثیر هجمه سنگینی که به این طرح شده است قرار نگرفته و ثابت قدم بمانید.

به گزارش ایسنا در بخشی از این نامه آمده است: اجرای طرح جلوگیری از اختلاط کارمندان مرد و زن در ادارات مختلف شهرداری تهران، اقدامی پسندیده و ملهم از دین مقدس اسلام است که باید از سال‌ها پیش در سراسر کشور اجرا می‌شد ولی متأسفانه دولت‌ها معمولا نگاهی به انتخابات آینده دارند و کمتر حاضر می‌شوند زیر بار این‌گونه دستورات اسلام بروند. همه می‌دانیم که مسائل مربوط به عفاف در قرآن بسیار با اهمیت تلقی شده است تا آنجا که سوره نور که بیشتر آیات آن درباره عفاف و روابط زن و مرد و مجازات زنا و غیره است با این آیه شروع می‌شود: «سورة انزلناها و فرضناها» یعنی سوره‌ای است که ما نازل کردیم و آن را فرض و حتم و واجب قرار دادیم.

درست برخلاف دنیای غرب که می‌خواهد مسائل مربوط به عفاف را کوچک و ناچیز و حل شده جلوه دهد و می‌بینیم که با مشکلات فراوانی مانند تزلزل خانواده‌ها و گاهی بی‌معنی شدن نهاد خانواده‌ و نیز همجنس‌گرایی و پایین‌ آمدن ارزش و احترام زن مواجه هستند.

عصبانیت عضو گروه پایداری از ناطق نوری

ایران نوشت : مهدی کوچک‌زاده در یادداشتی تحت عنوان «سخنی با آقای ناطق نوری» نسبت به اظهارات اخیر رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری واکنش نشان داد. به گزارش خانه ملت او در یادداشتی با انتقاد از ناطق نوری و درخواست رسیدگی قضایی به اتهاماتی که رئیس دولت قبل به وی وارد کرد، تلویحاً اتهاماتی را متوجه او کرد.

عصبانیت این نماینده مجلس از اظهارات اخیر ناطق نوری بود که طی آن از قوه قضائیه خواسته بود راست و دروغ نسبت‌های داده شده به وی را بررسی کند. رئیس دولت قبل او و پسرش را در جریان تبلیغات انتخاباتی سال 84 به فساد مالی متهم کرده بود.

تکذیب شایعه کناره‌گیری وزیر صنعت

ایران در خبری منتشر کرد : شایعه کناره‌گیری «محمد‌رضا نعمت‌زاده » وزیر صنعت، معدن و تجارت و جایگزینی محمد فروزنده رئیس سابق بنیاد مستضعفان تکذیب شد. یک منبع آگاه به ایلنا گفت: نعمت‌زاده با قدرت سابق در سمت خود باقی است و تغییری در سطح وزیر در این وزارتخانه رخ نخواهد داد.

نگرانی از تحرکات انصار حزب‌الله

ایران در خبری مدعی شد : «محسن غرویان» از فعالیت دوباره انصار حزب‌الله ابراز نگرانی کرد. وی در واکنش به گشت‌های موتوری امر به معروف و نهی از منکر که از سوی انصار حزب‌الله ساماندهی شده‌اند به انتخاب گفت: در صورت باز شدن راه برای جریان‌های خودسر در جامعه هرج و مرج ایجاد شده و سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

این استاد حوزه و دانشگاه اقدامات اخیر گروه‌های تندرو را در جهت عصبانی کردن و عرض اندام در مقابل رئیس جمهوری ارزیابی کرد و گفت: اینها کسانی هستند که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را برنمی‌تابند و روحیه اطاعت از قانون و رأی ملت ندارند.وی ورود گشت‌های انصار حزب‌الله به حوزه امر به معروف و نهی از منکر را مضر دانست و گفت: این اقدامات اصلاً نتیجه عکس دارد، وقتی به حضرت امام خمینی(ره) خبر دادند که چنین حرکات تندی می‌شود، گفتند خود این کسانی که این اقدامات تند را انجام می‌دهند، بگیرید و تنبیه کنید.

خاتمی و ناطق نوری خارج از فضای سیاسی نیستند

ایران نوشت : یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: فضای سیاسی کشور منعی برای حضور کسی ایجاد نکرده است و در انتخابات مختلف می‌بینیم سلایق مختلف و گرایش‌های سیاسی متفاوت در آن حضور پیدا می‌کنند.

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اظهارنظر برخی از شخصیت‌های سیاسی در مورد حضور نداشتن در فضای سیاسی کشور گفت: اینکه افراد در مصاحبه‌هایی اعلام می‌کنند قصد حضور در فضای انتخاباتی و سیاسی را ندارند این الزام را ایجاد نمی‌کند که دیگر حقی برای حضور در انتخابات نداشته باشند و می‌توانند هر زمان که تشخیص بدهند فضا برای حضور آنها مناسب است پا به عرصه سیاست بگذارند.

نماینده مردم بهارستان و رباط ‌کریم تصریح کرد: افرادی نظیر آقای ناطق نوری و آقای خاتمی نمی‌توانند به طور کامل از فضای سیاسی کشور خارج شوند و حضور آنها در مجامع مختلف نوعی حضور در عرصه سیاسی محسوب می‌شود اما اینکه بگوییم شرایط کشور طوری است که آنها نمی‌توانند وارد عرصه شوند منطقی به نظر نمی‌رسد.

اعلام جنگ علیه شیعیان در الجزایر

جمهوری اسلامی اعلام کرد : یکی از خطیبان جمعه شهر "تلمسان" دومین شهر بزرگ الجزائر، علیه شیعیان علناً اعلام جنگ کرد. این خطیب وهابی گفت: در زمانی که امت عربی و اسلامی در شرایط سختی به سر می‌برند برخی جزائری‌ها را می‌بینیم که فریب دعوت گرویدن به تشیع را خورده‌اند و شیعه شده‌اند.

به گزارش شیعه نیوز وی افزود: اگر این افراد از فتنه‌های خود در جامعه الجزائر دست بر ندارند او در صورت نیاز اسامی آنها را فاش خواهد کرد تا اقدامات لازم انجام شود. چندی پیش نیز یک حزب سلفی الجزائر موسوم به "جبهه بیداری آزاد" با افتتاح یک خط هوایی میان ایران و الجزائر مخالفت کرد و آن را عاملی برای نشر تشیع اعلام کرد.

عبدالفتاح حماش، رهبر این حزب سلفی مدعی شد افتتاح این خط هوایی، مانند افتتاح خط آتش بر روی مردم الجزائر است! سال گذشته تنها چند روز پس از اعلام جنگ سلفی‌های الجزائر علیه نشر تشیع در این کشور، دولت الجزائر نیز به صورت رسمی مبارزه علیه انتشار تشیع در این کشور را اعلام کرد. وزیر امور دینی الجزائر "بوعبدالله غلام الله" در یک اعلام موضع رسمی گفت: به هیچ عنوان اجازه انتشار تشیع در این کشور را نخواهیم داد و با جدیت هرچه تمام‌تر با هرگونه تلاشی در این راستا مبارزه خواهیم کرد.

رسانه‌های مختلف از یک حرکت سازمان یافته توسط نیروهای امنیتی الجزائر خبر می‌دهند، این نیروها تمام کتاب‌هایی که تنها گمان می‌رود مربوط به شیعیان باشد را از کتاب خانه‌های عمومی جمع‌آوری کرده‌اند.

تکذیب تفاهم نامه نفتی بین ایران و روسیه

جمهوری اسلامی نوشت : معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت امضای تفاهم نامه خرید نفت میان ایران و روسیه را تکذیب کرد. علی ماجدی درخصوص ادعای برخی از خبرگزاریها مبنی بر انعقاد قرارداد 20 میلیارد دلاری خرید نفت ایران از سوی روسیه اظهار داشت: چنین خبری صحت و واقعیت ندارد.

رویترز در گزارشی اعلام کرده بود وزرای نفت ایران و روسیه روز (سه شنبه 14 مرداد) یادداشت تفاهم پنج ساله‌ای را امضا کردند که به همکاریهای دو کشور از جمله در بخش نفت مربوط است.

براساس خبر این خبرگزاری، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در مورد یادداشت تفاهم روز گذشته گفت: براساس پیشنهاد ایران، روسیه در ساماندهی محموله‌های نفت ایران از جمله به بازار ایران مشارکت می‌کند به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی مدت زمان کوتاهی بعد، خبرگزاری رویترز گزارش داد: وزارت انرژی روسیه اظهارات نواک را پس گرفت و اعلام کرد بیانیه جدیدی در این خصوص منتشر خواهد شد.

واکنش صادق به موضوع امامت جمعه

قدس نوشت : محمدرضا صادق، مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور در واکنش به پیشنهاد حضور رئیس جمهور در کسوت امامت نماز جمعه گفت: مهمترین وظیفه رئیس‌جمهور مسؤولیت اجرایی است و من خیلی ضرورتی نمی‌بینم که بخواهم در این زمینه پاسخی داشته باشم.

فرار با 16 میلیارد دینار

قدس در خبری منتشر کرد : یک منبع آگاه در موصل اعلام کرد: ابوجعفر السبعاوی، موسوم به وزیر دارایی دولت اسلامی عراق و شام با 16 میلیارد دینار به مکان نامعلومی گریخته است. گروهک داعش یک میلیارد دینار برای فردی که جعفر السبعاوی را بازداشت و تحویل دهد، در نظر گرفته است.

تخریب قبر صدام

قدس منتشر کرد : یک گروه شبه نظامی وابسته به دولت عراق قبر صدام در تکریت را تخریب کرد.

اهدای خون اجباری در موصل!

قدس در خبری منتشر کرد: شاهدان عینی اعلام کردند: تروریستهای داعش شهروندان موصل را مجبور می کنند، برای نجات تروریستهای زخمی در پی حمله هوایی ارتش عراق، خون اهدا کنند.

صدور حکم پرونده رحیمی تا آخر مرداد

قدس نوشت: سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران گفت: حکم پرونده رحیمی احتمالاً تا پیش از پایان ماه جاری صادر می‌شود. افتخاری درباره دادگاه احمدی نژاد نیز گفت: اتفاق خاصی در ارتباط با این پرونده رخ نداده است.

«اسنودن» جدیدی در راه است!

قدس در خبری ادعا کرد: شبکه خبری سی‌.ان.ان گزارش داد، مقامهای دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا بر این باورند، فرد جدیدی به عنوان افشاگر، اطلاعات امنیت ملی این کشور را در اختیار روزنامه‌نگاران قرار می‌دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها