jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۲۵۱۸   ۲۰ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۶:۱۸

باید به برزیلی‌ها بگوییم در روزهای منتهی به جام جهانی دست از اعتراض به میزبانی کشورشان به جام جهانی بردارند و سعی کنند با کمک فوتبال زیبایی‌های کشور خود را به دنیا نشان بدهند.

اگر فقط کمی تحمل داشته باشند آن گاه جام جهانی برزیل به یکی از برترین جام جهانی‌های تاریخ تبدیل خواهد شد. البته اگر روال کنونی ادامه داشته باشد اصلا نمی‌توانیم چنین ادعایی داشته باشیم. برزیل توانایی تبدیل‌شدن به بهترین میزبان جام جهانی را دارد، البته به این شرط که مردم این کشور بخواهند. با توجه به اوضاع کنونی این کشور پیش‌بینی نمی‌کنم برزیل بتواند برترین میزبان تاریخ باشد. فوتبال در برزیل باید وسیله‌ای برای خوشحالی باشد. اگر خلاف این اتفاق بیفتد آن‌گاه فوتبال دیگر معنایی ندارد. میزبانان جام جهانی مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش دارند. ما فعلا درباره روسیه و بخصوص قطر و این که چقدر استحقاق جام جهانی دارند، صحبت نمی‌کنیم. اکنون فقط برزیل مهم است. برزیل مهد فوتبال دنیاست و زیباترین فوتبال دنیا را به نمایش می‌گذارد. این کشور با میزبانی جام جهانی می‌تواند خود را باز هم دست‌نیافتنی کند، اما اگر کار به آشوب و خشونت کشیده شود نه‌تنها به اعتبار فوتبال برزیل افزوده نمی‌شود، بلکه از آن کم هم می‌شود. / دیلی‌میل

میشل پلاتینی/ رئیس اتحادیه فوتبال اروپا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر