jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۷۸۵۳۱   ۰۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۲:۰۴

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: علت ممنوعیت صادرات ۵۲ قلم کالا از یک‌سال و نیم اخیر اختصاص ارز مرجع بود که به مرور ممنوعیت صادراتی به ۱۷ قلم کاهش یافته و این ممنوعیت اکنون، تقریبا وجود ندارد.

سیدعباس حسینی در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: در عین حال دولت در برخی موارد برای متعادل کردن میزان صادرات از اعمال ممنوعیت کوتاه مدت یا دریافت عوارض بویژه برای صادرات کالاهای خام به عنوان ابزار کنترلی استفاده می‌کند، چرا که معتقدیم باید کالاها با ارزش افزوده بیشتر صادر شود که هم ارزآوری بیشتری داشته و هم صنعت داخل را پویا کند.

این مقام مسئول در پاسخ به این‌که علت ممنوعیت 52‌قلم کالای صادراتی در سال گذشته چه بوده و آیا این کالاها همچنان بر جای خود باقی است، گفت: ممنوعیت این 52 قلم کالا به دلیل آن بود که دولت ارز مرجع در اختیار سازمان حمایت قرار داده بود و صادرات اقلامی که ارز مرجع 1226 تومانی استفاده کرده بودند، منوط به مجوز سازمان حمایت بود که این مساله بتدریج کاهش پیدا کرد و به 17 قلم رسید و اکنون تقریبا کالایی نداریم که از ارز 1226 تومانی استفاده کرده باشد.

وی ادامه داد: این قانون به مرور منتفی شده است؛ ولی اگر هنوز هم کالایی با ارز 1226 تومانی تولید شود، صادراتش موکول به اجازه سازمان حمایت خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها