jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۵۱۶۵۴   ۱۲ اسفند ۱۳۹۲  |  ۰۸:۵۰
کویت و گینه ؛ فرصت نمایش جوانی

محمد رضاپور

آخرین بار که تیم ملی فوتبال را دیدیم بیست و هشتم آبان ماه بود. روزی که قرار بود تیم ملی در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا برابر لبنان بازی کند. بعد از آن مسابقه تا امروز که چشم اهالی فوتبال به جمال تیم ملی روشن می شود کسی تیم ملی را رویت نکرد. ظاهرا با شرایط اقتصادی و بازی های پرترافیک لیگ دلیلی هم برای این کار وجود نداشت. با اوضاع کنونی فوتبال و این برنامه هایی که از سر و کول فوتبال باشگاهی بالا می رود تیم ملی و برنامه ریزی برای آماده سازی این تیم جایی نداشت تا اینکه دوباره بازی مرحله مقدماتی جام ملت ها پیدا شد و کویت از راه رسید تا بلکه کروش را از این بابت که می تواند تیم ملی را در اختیار بگیرد خوشحال کند.اینک این تیم ملی و این زمان یک هفته ای که در اختیار سرمربی تیم ملی فوتبال است.او با حضور تعدادی از بازیکنانش در لیگ های خارج از کشور و درگیر بودن داخلی ها با لیگ قهرمانان آسیا با یکسری بازیکن جوان به دیدار کویت می رود. ایران و کویت هر دو از مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا بلیت بازی های استرالیا را گرفته اند بنابراین در برهوت بازی ملی و تدارکاتی فرصت مغتنمی برای کروش بوجود آمده تا در غیاب ستاره ها و لژیونرهای محبوبش برخی از بازیکنان جوان را آزمایش کند. کروش در فهرست جدیدش از رضا نوروزی، علی کریمی، بختیار رحمانی، محمد خانزاده، احمد آل نعمه و مهرداد جماعتی دعوت کرده که البته تعدادی از آنها سابقه دعوت به تیم ملی دارند با این وجود کروش برنامه هایش را طوری تنظیم کرده که فرصتی دوباره به جوانترها داده شود شاید از بین آنها کسی را سر تر از مهاجران فوتبال ایران پیدا کند.این بازی نمایش جوانان و آزمون آنهاست و البته باتجربه ها نیز در کنار آنها دیده می شوند.کروش بعد از بازی امروز در اولین گام تیم ملی در راه تدارکات بازی های جام جهانی، گینه را نیز پیش روی دارد.کویت و گینه هر دو می توانند شرایط را برای محک زدن جوانان توسط کارلوس کروش فراهم کنند بنابراین دیگر نباید زانوی غم بغل کرد و حسرت دعوت نکردن بازیکنانی را که در لیگ خوش درخشیدند، خورد چون کروش با چشمانی خریدارانه تاکنون لیگ را با همه نداشته هایش با بازی های بازیکنان جوانش زیر نظر داشته و می خواهد با آزمایش ترکیب های متفاوت بهترین ها را برای بازی های جام جهانی در برزیل گلچین کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر