۱۷ کشته در درگیری های امروز کی‌یف + فیلم

درگیری‌ها در اوکراین شدت گرفت

به دنبال تشدید درگیرهای مسلحانه و تنش ها در پایتخت اوکراین و حملات معترضان به اماکن عمومی ودولتی که ازصبح امروز(پنجشنبه)آغاز شده،تخلیه ساختمان نخست وزیری و پارلمان این کشور از کارکنان شاغل در آنها آغاز شد. در درگیری های خشونت آمیز روز پنجشنبه در مرکز کی یف بین نیروهای ضد شورش اوکراین و تظاهرکنندگان مخالف دولت دست کم 17 تظاهرکننده کشته شدند.
کد خبر: ۶۴۸۱۷۸
درگیری‌ها در اوکراین شدت گرفت

به گزارش خبرگزاری‌ها، یک مقام دولت اوکراین روز پنجشنبه به خبرگزاری روسی اینترفاکس گفت: به کارکنان نخست وزیری و پارلمان دستور داده شده است این اماکن را به فورا ترک کنند.

درهمین حال به گزارش رسانه های خبری، تخلیه پارلمان اوکراین از یک ساعت پیش آغاز شده است و نمایندگان و کارکنان مجلس در حال خروج از ساختمان آن می باشند.

در حال حاضر اطراف ساختمان پارلمان خلوت گزارش شده است و در پارک نزدیک آن نیز صدها نفر از طرفداران دولت اوکراین اجتماع کرده اند.

در برخی خیابان های مرکزی کی یف نیروهای برکوت(پلیس ویژه) مستقر شده و در سنگرهای ایجاد شده معترضان در حال آماده شدن برای دفاع هستند.

گفته می شود درمیدان استقلال 30 مامور پلیس توسط افراط گرایان تک تیرانداز هدف قرار گرفته شده است.

اخبار رسیده حاکی از کشته شدن یک مامور دولتی در جریان این تیراندازی ها است و یک مامور برکوت هم توسط افراط گرایان ربوده شده است.

در خیابان گروشفسکی که ساختمان های مهم دولتی از جمله ساختمان نخست وزیری قرار گرفته چندین کامیون حامل نیروهای وزارت کشور و نیز کامیون های ویژه آتش نشانی مستقر شده اند.

۱۷ کشته در درگیری های امروز کی یف

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد در درگیری های خشونت آمیز روز پنجشنبه در مرکز کی یف بین نیروهای ضد شورش اوکراین و تظاهرکنندگان مخالف دولت دست کم 17 تظاهرکننده کشته شدند.

خبرگزاری رویتز هم گزارش داد: تظاهرکنندگان مخالف دولت اوکراین در شهر لِویو درغرب این کشور، روزهای سه شنبه و چهارشنبه به چندین ساختمان دولتی حمله و آنها را غارت کردند.

تظاهرکنندگان همچنین شبانه، مرکز فرماندهی غرب نیروهای وزارت کشور اوکراین را به آتش کشیده و به دفاتر دادستانی و همچنین وزارت کشور در منطقه خسارت زدند.

مردم لِویو به علت مخالفت سرسخت با ولادیمر یانوکوویچ رئیس جمهور اوکراین شهرت دارند و خواستار تقویت روابط با اتحادیه اروپا هستند.

تظاهرکنندگان عضو گروه موسوم به « بخش راست» اوکراین نیز خود را به جای مأموران امنیتی بیرون دفتر دادستانی منطقه جا زدند.

ورزشکاران اوکراینی بازی‌های سوچی را تحریم کردند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کمیته المپیک اوکراین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما نگران رخدادها و خانواده‌ها و عزیزانمان در اوکراین هستیم. ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا در زمین مسابقات المپیک زمستانی سوچی برای آنها افتخار آفرین باشیم.

اگرچه بیشتر 44 ورزشکار اوکراینی که در سوچی حضور دارند در مسابقات شرکت کرده‌اند تعدادی از آنها قصد خود را برای بایکوت کردن این مسابقات اعلام کرده‌اند.

چهارشنبه دو اسکی‌باز اوکراینی در مسابقه نیمه نهایی شرکت نکردند.

استقبال اوباما از آتش بس در اوکراین

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا ضمن استقبال از توافق طرفین درگیر اوکراین برای آتش بس، تهدید کرد اگر خشونت ها در این کشور ادامه یابد واشنگتن مقامات کی یف را تحریم می کند.

قرار است وزیران خارجه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا امروز در بروکسل برای تصمیم گیری در مورد تحریم اوکراین گردهم بیایند. به گفته دیپلمات های اروپایی تحریم سفر یانوکوویچ و اطرافیانش به اروپا و نیز ممنوعیت فعالیت شرکت های اروپایی در اوکراین از جمله موارد طرح تحریمی علیه این کشور است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها