jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۴۳۰۳۶   ۱۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۹:۲۰

مرد معتاد که با ورود به خانه یکی از دوستانش، پول و طلایشان را دزدیده و قصد داشت مادر او را نیز مورد آزار و اذیت قرار دهد، از سوی ماموران آگاهی شهرستان قدس در غرب استان تهران دستگیر شد.

دزد آشنا با نقاب آمده بود

به گزارش جام‌جم، محسن پورساداتی، بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قدس (قلعه ‌حسن‌خان) در این‌باره گفت: چندی پیش زنی با حضور در پلیس آگاهی، از مردی نقابدار به اتهام سرقت طلاهایش و حمله او به قصد آزار و اذیت، شکایت کرد.

وی افزود: در تحقیق از شاکی معلوم شد، شب حادثه با شنیدن سر و صدا از خواب بیدار شده و مرد نقابداری را بالای سرش دیده و خواسته از همسایه‌ها کمک بخواهد، اما مرد نقابدار با تهدید چاقو و سرقت طلا و پول‌ به زن صاحبخانه حمله‌ور می‌شود تا او را مورد آزار و اذیت قرار دهد که زن میانسال مقابل نیت شوم متهم مقاومت می‌کند و متهم نیز با اموال سرقتی متواری می‌شود.

پورساداتی خاطرنشان کرد: با تشکیل پرونده و به دستور قضایی، تحقیقات برای دستگیری سارق آغاز شد و در ادامه شاکی عنوان کرد صدای متهم فراری را شناخته و گمان می‌کند او یکی از دوستان پسرش باشد. با مشخص شدن هویت این مرد، او تحت تعقیب قرار گرفت، اما معلوم شد این مرد به مکان نامعلومی گریخته و خانواده‌اش نیز از او خبری ندارند.

بازپرس پرونده تصریح کرد: جستجوها ادامه داشت تا این‌که چند روز پیش متهم فراری دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد و به جرمش اعتراف کرد. در ادامه تحقیقات معلوم شد متهم به ماده مخدر شیشه اعتیاد داشته و گاه برای مصرف شیشه، به خانه پسر شاکی می‌رفته که در پی این رفت و آمد‌ها، متوجه شده مادر دوستش پول و طلاهای زیادی در خانه نگهداری می‌کند.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی تحقیق مشخص شد متهم وسوسه شده از خانه آنها سرقت کند تا این‌که یک روز در نبود دوستش، با نقاب وارد خانه آنها می‌شود و پس از سرقت مقادیری پول و طلا ـ به ارزش 15 میلیون تومان ـ قصد آزار و اذیت زن صاحبخانه را داشته که ناکام می‌ماند.

بنا بر این گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهم، او روانه زندان شد. در بازرسی از خانه متهم، پول و طلاهای سرقتی نیز کشف و تحویل شاکی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر