jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۳۱۴۸۸   ۱۳ دی ۱۳۹۲  |  ۱۱:۵۹

نرکیب جدید در عمان

جانشین منصوریان تعیین شد

هومن افاضلی، سرمربیگری تیم ملی فوتبال زیر 22 سال ایران را پذیرفت و جانشین علیرضا منصوریان شد.

جانشین منصوریان تعیین شد

پس از کناره‌گیری علیرضا منصوریان از سرمربیگری تیم ملی فوتبال زیر 22 سال به خاطر مشکلات این تیم در استفاده از بازیکنان مدنظرش، هومن افاضلی مدیرفنی این تیم به عنوان گزینه جانشینی او مطرح شد.

 

افاضلی پیشنهاد خود منصوریان به کفاشیان بود که سه‌شنبه وقتی تصمیم گرفت از تیم زیر 22 سال جدا شود، نام او را اعلام کرد و در عین حال گفت هنوز مشخص نیست افاضلی هدایت این تیم را در وضعیت فعلی بپذیرد که اگر چنین کند ریسک بسیار بزرگی را انجام داده است.

 

اما هومن افاضلی پس از درخواست مسوولان فدراسیون فوتبال نهایتا سرمربیگری این تیم را پذیرفت و قرار شد سایر مربیان این تیم شامل: محمد خرمگاه، علی چینی و منصور رشیدی که پیش از این دستیاران منصوریان بودند، در کادر فنی باقی بمانند.

 

افاضلی با توجه به محدودیت های ایجاد شده برای تیم زیر 22 سال در استفاده از تمامی بازیکنانش، با کمک منصوریان لیست 23 نفره‌ای را از میان 47 بازیکن پذیرش شده در AFC انتخاب کرد تا با آنها راهی مسابقات قهرمانی زیر 22 سال آسیا در عمان شود.

 

مشکل اصلی تیم زیر 22 سال هم‌زمانی مسابقات عمان با رقابت‌های لیگ برتر است که باعث شده باشگاه‌ها نتوانند از مهره‌های کلیدی‌ ملی‌پوش خود چشم‌پوشی کنند. تیم‌هایی مانند نفت تهران، پرسپولیس، ذوب‌آهن و سپاهان بیشترین سهم را در تیم ملی زیر 22 سال داشتند که سرانجام فدراسیون تصمیم گرفت از این بازیکنان در بازی‌های عمان استفاده نکند. البته محمدرضا خانزاده از ذوب‌آهن و سه بازیکن اصلی تیم نفت همچنان جزو لیست 23 نفره تیم ملی هستند که هنوز مشخص نیست باشگاه‌ها و فدراسیون در این باره چه تعاملی خواهند داشت.

 

چهارشنبه لیست 23 نفره تیم ملی برای تایید نهایی به AFC ارسال شد و اکنون هیچ بازیکنی را دیگر نمی‌توان به آن اضافه کرد و هر بازیکنی از لیست کم شود،‌ این تیم باید با یک یا چند بازیکن کمتر به عمان برود. یکی از علت‌های بروز این مشکل هماهنگ بودن تقویم مسابقات آسیایی با برنامه لیگ‌ کشورهای شرق آسیاست، در این مقطع زمانی لیگ‌ کشورهای شرق آسیا تعطیل است اما کشورهای غرب آسیا با جدیت مشغول برگزاری مسابقاتشان هستند.

 

مسابقات قهرمانی زیر 22 سال آسیا از دومین دوره‌اش اهمیت پیدا می‌کند چون حکم بازی‌های انتخابی المپیک 2016 ریودوژانیرو را خواهد داشت؛ بنابراین اولین دوره این رقابت‌ها از نظر AFC صرفا با رویکرد فستیوالی برگزار می شود تا به نوعی اعلام موجودیت کند.

 

همچنین AFC هیچ سیدبندی را برای این بازی‌ها در نظر نگرفت، تا جایی که سه تیم مدعی ایران، ژاپن و استرالیا در یک گروه قرار گرفتند! حتی AFC فاصله بین بازی‌ها را هم 48 ساعته در نظر گرفته که معمولا در تورنمنت‌های معتبر بین‌المللی یک تصمیم کاملا نامعقول است!

 

به گزارش ایسنا، تیم ملی زیر 22 سال ایران یا بهتر بگوییم تیم ملی جدید زیر22 سال ایران تمریناتش را از چهارشنبه آغاز خواهد کرد و تکلیف حضور بازیکنانی که همچنان بر سرشان اختلاف وجود دارد هم تا آن زمان مشخص می‌شود.

 

تیم زیر 22 سال ایران در مسابقات عمان با تیم‌های استرالیا، ژاپن و کویت هم‌گروه است. برنامه مسابقات این تیم به شرح زیر است:

 

یکشنبه 22 دی 92

 

ایران - ژاپن ، ساعت 19:30، ورزشگاه رویال عمان پلیس مسقط

 

 

سه‌شنبه 24 دی 92

 

ایران - استرالیا، ساعت 16:30، ورزشگاه رویال عمان پلیس مسقط

 

 

پنج‌شنبه 26 دی 92

 

ایران - کویت، ساعت 16:30، ورزشگاه سیب اسپورت عمان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها