یک متخصص پوست و مو هشدار داد:

«اکستنشن» باعث ریزش موها می‌شود

یک متخصص پوست و مو گفت: اکستنشن باعث ریزش شدید موها می‌شود و میزان آسیب‌ دیدگی موها، بسته به تعداد دفعات اکستنشن کردن و جنس موها متفاوت است.
کد خبر: ۵۹۶۸۳۰

دکتر ریحانه مهرگان اظهار کرد: به افزایش طول و حجم مو با کمک گرفتن از موی طبیعی یا مصنوعی که به صورت خارجی به موها وصل می‌شوند اصطلاحا” اکستنشن مو می‌گویند و از آنجا که در سال‌های اخیر استفاده از انواع بافت مو در میان دختران جوان رایج شده است، باید دانست که سفت بستن موها از عوامل فیزیکی است که به فولیکول و رشد آنها آسیب می‌رساند.
به گزارش جام جم سرا به نقل از روزنامه ابتکار- وی گفت: اکستنشن مو باعث می‌شود، فولیکول‌ها تحت کشش قرار گرفته و به ریشه مو آسیب زده و موجب ریزش مو می‌شود.
این متخصص پوست و مو با بیان اینکه رشد موها پس از 6 سالگی به حالت طبیعی درمی آید، گفت: بستن موی دختر بچه‌ها به صورت دم خرگوشی باعث ایجاد آسیب در ریشه مو شده، عوارض آن پس از سن 20 تا 30 سالگی به صورت کاهش حجم موها نمایان می‌شود.
دکتر مهرگان خاطرنشان کرد: اکستنشن باعث ریزش شدید موها می‌شود و در نهایت ممکن است به طاسی منجر شود، یکی از علل مهم ریزش موها بستن زیاد آنهاست. این نوع ریزش را ترکشن آلوپسیا (ریزش موی کششی) می‌گویند که در آن، موهای بخش‌هایی از سر که بیشتر تحت فشار و کشیده شدن بوده‌اند می‌ریزد و بتدریج سر طاس می‌شود. این نوع ریزش موها در زن‌هایی که همیشه موهایشان را دم اسبی می‌کنند یا محکم می‌بافند بسیار شایع است. یکی از عوارض اکستنشن هم ریزش موی کششی است، چون در اکستنشن نیز موها به شدت کشیده می‌شود و به همین دلیل پس از مدتی شروع به ریزش می‌کند و گرچه شاید در دفعات اول و دوم موها چندان کم نشود، اما در دفعات بعدی کاهش آنها کاملا مشهود است.
دکتر مهرگان تصریح کرد: میزان آسیب‌دیدگی موها، بسته به تعداد دفعات اکستنشن کردن و جنس موها متفاوت است. اگر ریشه موها آسیب ببیند ممکن است طاسی همیشگی شود و موها دیگر در نقاطی که زیاد تحت کشیده‌ شدن بوده ‌است رشد نکند و استفاده از نرم‌ کننده و دارو به بهبود وضعشان کمکی نکند. استفاده از شامپوهای ویتامینه و ویتامینه کردن موها تنها جنبه تبلیغاتی دارد و مصرف این مواد به دلیل دارا بودن مواد نرم کننده تنها بر روی ساقه مو اثر می‌گذارد و هیچ تاثیری بر ریشه مو و تقویت فولیکول‌ها ندارد

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها