jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۶۰۶۷   ۲۰ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۷:۳۸

تومور مغزی در هر سنی ممکن است بروز کند. این تومور‌ها در مواردی خطرناک و مهلک است. علایم تومور بر حسب قرار گرفتن در قسمت خاصی از مغز متغیر است، اما در بیشتر افراد حداقل یک علامت شایع بروز می‌کند. در صورتی که دچار علایمی شده‌اید که در ادامه مطلب به آن اشاره می‌شود، حتماً به پزشک مراجعه کنید زیرا حتی تومورهای خوش خیم و غیرسرطانی در صورت درمان نشدن می‌تواند علایم خطرناکی را در پی داشته باشد.

سردردهای مکرر

 

سردرد معمولی را می‌توان با مصرف دارو درمان کرد اما سردردهایی که به علت تومور مغزی ناگهانی آغاز می‌شود با مصرف مسکن آرام نخواهد شد. این سردرد‌ها معمولا همراه با تهوع می‌باشد وگاهی با علائمی مانند فلج اندام همراه است اگر چه بیشتر افراد در مقاطعی از زندگی دچار سردرد می‌شوند اما سردردهای ناشی از تومور مغزی به مرور زمان شدید‌تر می‌شود.

 

تغییرات در رفتار

اگر نزدیکان شما متوجه تغییراتی در رفتار و نحوه برخورد شما شده‌اند در این زمینه با پزشک خود مشورت کنید زیرا تومورهایی که در قسمت جلوی مغز ایجاد می‌شود، در عملکرد طبیعی این منطقه از مغز اختلال ایجاد می‌کند و در نتیجه رفتار فرد تغییر می‌کند.

تغییرات در بینایی و شنوایی

تاری دید ناگهانی یا کاهش شدید شنوایی، هر دو از علایم تومور مغزی است. البته بیماری‌های متعددی از جمله دیابت با تغییر بینایی ارتباط دارد. بنابراین در صورت بروز این علایم لازم است به پزشک مراجعه کنید.

از دست دادن توانایی حرکتی

اگر به طور ناگهانی قدرت کامل یا بخشی از قدرت حرکتی دست و پای خود را از دست داده‌اید، باید به پزشک مراجعه کنید.

حالت تهوع و استفراغ

این ۲ علامت ممکن است از علایم تومور مغزی باشد. اغلب افراد اوایل صبح دچار این حالت می‌شوند. تشخیص علت این حالت ضروری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها