jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۷۶۷۳۲   ۱۴ تير ۱۳۹۲  |  ۲۰:۴۴

ملی‌پوشان دوومیدانی در هند کمتر از حد انتظار ظاهر شدند

نقره پرتاب دیسک آسیا بر گردن صمیمی

تیم ملی دوومیدانی ایران در پایان روز سوم رقابت‌های قهرمانی آسیا به تک مدال نقره محمد صمیمی در ماده پرتاب دیسک بسنده کرد تا در جدول رده بندی در جایگاه نازل دهم قرار گیرد.

در پیکارهای پرتاب دیسک، محمد صمیمی با حد نصاب 61 متر و 90 سانتی‌متر به کار خود پایان داد تا پس از ویکاس گودا از هند که دیسک را به میزان 64 متر و 90 سانتی‌متر پرتاب کرده بود، نقره بگیرد. همچنین در حالی که شرکت‌کننده قطری برنز گرفت، محمود صمیمی، دیگر نماینده ایران با 60 متر و 24 سانتی‌متر چهارم شد.

ناکامی مدافع عنوان قهرمانی

یکی دیگر از امیدهای کسب مدال طلا در این رقابت‌ها هادی سپهرزاد، قهرمان ماده دهگانه دوره قبل این پیکارها بود؛ کسی که 45 روز منتهی به این رقابت‌ها را در اردوی تدارکاتی آلمان به سر برد و در عین ناباوری وقتی در ماده 110 متر با مانع خطا کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت، با 3770 امتیاز دهم شد. در این ماده عبدالجلیل توماج هم که تا مرحله نهم در جایگاه سوم قرار داشت، در نهایت با 7290 امتیاز چهارم شد.

سجاد مرادی در ماده 1500 متر وو محمد ارزانی نیز تا آستانه کسب مدال پیش رفتند اما چهارم شدند.

لشکر مصدومان و انصرافی‌ها

در رقابت‌های دو ۴۰۰ متر، سجاد هاشمی آهنگری که به فینال این ماده راه یافته بود به‌دلیل مصدومیت از شرکت در فینال انصراف داد و احسان طهماسبی، دیگر نماینده ایران از دور رقابت‌ها کنار رفت. در 1500 متر امیر مرادی نتوانست مسابقه را به پایان ببرد و حذف شد.

این در شرایطی بود که در ماده 100 متر و در حالی که بیشتر کارشناسان به کسب نخستین مدال آسیایی ایران در این ماده چشم دوخته بودند، اما رضا قاسمی در فینال با زمان 10 ثانیه و 37 صدم ثانیه چهارم شد و حسن تفتیان نیز با زمان 10 ثانیه و 54 صدم ثانیه در گروه خود هشتم شد. در 100 متر زنان نیز مریم طوسی در طول مسابقه دچار مشکل شد و از ادامه رقابت‌ها انصراف داد.

همچنین در دوی 110 متر با مانع روح الله عسگری که حدود 12 سال است پیراهن تیم ملی را در اختیار دارد، در دور مقدماتی مسابقه این ماده غایب بود. به گفته مسئولان ایرانی، او در زمان گرم کردن با مانع برخورد کرد و دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه زانو شد. در پرش با نیزه نیز محسن ربانی، تنها نماینده ایران به‌دلیل سه خطای پی‌درپی حذف شد و در پرتاب وزنه علیرضا مهر صفوتی در رده نازل نهم قرار گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر