jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۷۳۰۵۹   ۳۱ خرداد ۱۳۹۲  |  ۲۲:۵۶

سی و یکم خرداد هر سال را در حالی گرامی می‌داریم که اسوه دلاوری، انساندوستی،‌ میهن‌پرستی کشور، در کسوت چریکی نستوه، علم و هنر و سیاست را درهم آمیخت تا برای وطنش سرافرازی بیافریند؛ مصطفی چمران بدون هیچ چشمداشتی، سینه به گلوله سپرد و تا ابد حماسه‌ساز شد.

چمران شدن کار آسانی نیست، چنان که او در عین دارا بودن مدرک ممتاز دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما، چنان نظامی پرقدرت و فرد پرعاطفه و لبریز از احساسی بود که دوستانش او را جمع اضداد می‌نامیدند.

دلبستگی نداشتن به مناصب بالا، داشتن روحیه میهن‌پرستی، حفظ عزت و استقلال و ساده‌زیستی و دانش به‌روز از چمران، چمرانی پرآوازه ساخت. کسی که در حساس‌ترین برهه از شرایط سیاسی کشور، حماسه‌ای آفرید که تا ابد هرگز فراموش نخواهد شد.

لازم است اکنون در آستانه یکی دیگر از شرایط حساس سیاسی و اقتصادی‌ کشورمان که جوامع بین‌المللی نیز چشم به تصمیمات دولت تازه دوخته‌اند، مسئولان به این ظرافت توجه داشته باشند که دیگر زمان برای جبران هیچ اقدامی باقی نیست و فقط با شایسته‌سالاری و مسئولیت‌پذیری می‌توان از مردم انتظار داشت که با صبوری و رافت دوره رکود را پشت سر بگذارند.

امروز مردم هوشیار کشور انتظار دارند که رئیس‌جمهور منتخب در انتخاب اعضای کابینه، افزون بر شایسته‌سالاری، از شهید چمران به عنوان الگویی از یک مدیر عقلایی، متعهد و متخصص بهره بگیرد. افرادی که در عین متخصص بودن، زرهی از صبوری و مقاومت به شیوه چمران بر تن کنند تا حماسه‌ای دیگر در عرصه اقتصاد کشور نیز خلق شود.

مرتضی فغانی/ جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر