jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۴۷۹۵۱   ۱۸ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۸:۳۱

دادگاه میلان، نخست‌وزیر سابق ایتالیا را به جرم استراق سمع غیرقانونی به یک سال حبس محکوم کرد. سیلویو برلوسکنی، به ترتیب دادن استراق سمع از رقبای سیاسی در سال 2005 و انتشار اطلاعات به دست آمده به یک سال زندان محکوم شد.

روزنامه ال گیورنال متن این مکالمه را در آستانه انتخابات سال 2006 برای بی‌اعتبار کردن این رقیب برلوسکنی منتشر کرد. نخست‌وزیر سابق ایتالیا که هر گونه اتهام را رد می‌کند، می‌تواند درخواست تجدیدنظر کند. وی پس از اعلام شدن حکمش، آن را اقدامی سیاسی با هدف بی‌اعتبار کردن وجهه خود توصیف کرد.‌ /‌ایسنا

حمله صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی

خبرگزاری دولتی ترکیه «آناتولی» دیروز در خبری فوری اعلام کرد که نیروهای رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی حمله کردند. به نوشته آناتولی، نیروهای رژیم صهیونیستی بعد از پایان نمازجمعه به محوطه مسجدالاقصی هجوم برده و روی نمازگزاران که در محوطه بیرونی مسجد به اقامه نماز پرداختند، آتش گشودند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ترکیه، در این حمله حداقل سه نفر از نمازگزاران براثر آتش نیروهای رژیم صهیونیستی زخمی شدند./ ایرنا

تلاش پرز برای قرار دادن حزب‌الله در فهرست ترور اروپا

در ادامه تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای درج نام حزب‌الله لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی، رئیس این رژیم از اتحادیه اروپا خواست تا اقداماتی جدی علیه حزب‌الله لبنان اتخاذ کند.

شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی در یک مصاحبه مطبوعاتی در پی دیدارش با مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا در بروکسل ضمن بیان این درخواست گفت: می‌دانم که اروپا قصد ندارد اجازه وقوع اقدامات تروریستی را بدهد. وی افزود: لذا امیدوارم اقدامات لازم علیه این حزب اتخاذ شود، چرا که در صورت در نظر نگرفتن تدابیر لازم، آنها گمان خواهند کرد اجازه انجام هر کاری را دارند.پرز درباره پرونده هسته‌ای ایران نیز مدعی شد: نه‌تنها ایران خطری برای اسرائیل، بلکه خطری برای همه جهان است و امیدوارم که بتوان درخصوص ایران به راهکاری غیرنظامی دست یافت. ‌/‌ایسنا

یک کشته دیگر در پورت سعید

در درگیری شدید میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی مصر در شهر پورت سعید یک نفر به ضرب گلوله پلیس کشته شد و ده‌ها نفر زخمی شدند. حلمی العفنی، یک مسئول وزارت بهداشت مصر اعلام کرد کریم عطعوط (سی و سه ساله) که بر اثر اصابت گلوله به سرش زخمی شده بود پس از ناکامی پزشکان در نجات وی درگذشت. در درگیری‌های هفته جاری در پورت سعید دست‌کم هفت نفر ازجمله سه پلیس کشته شدند.‌ ‌ /ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر