jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۸۵۳۳   ۲۶ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۱۰

خوب است بدانید

راهنمای خرید چادر

می‌خواهید به سفری تفریحی بروید یا ورزشی چون کوهنوردی؟ چادر هم لازم دارید؟ پس این نکات را بخوانید و بیشتر بدانید:

1ـ انواع چادر:

تونلی یا حلقه‌ای: سبک، با فضایی کم‌ و بیش زیاد. تیرک‌ها مثل حلقه، عرض چادر را دربرمی‌گیرد. گنبدی: جادار و سبک. تیرک‌ها منعطف و از جنس پلاستیک یا آلیاژ بوده و به شکل متقاطع روی یکدیگر قرار می‌گیرد. جزو پرفروش‌ترین چادرها محسوب می‌شود و هر چه بزرگ‌تر باشد، مقاومت کمتری در برابر بادهای تند دارد.جئودزیک: نوعی چادر گنبدی‌ است، اما مقاوم‌تر.مثلثی: دارای دو تیرک عمودی در ابتدا و انتها، که هر دو با تیرکی افقی به هم وصل می‌شود. مقاوم در برابر وزش باد اما نامستحکم از پهلو.چارچوبی: دارای فضایی بخش‌بندی شده برای آشپزی، خواب و... با تیرک‌هایی معمولا از استیل که شکل و نمای چادر را حفظ می‌کند.گردشی یا تفریحی: پنجره و سایه‌بان دارد که معمولا از جنس نایلون یا کتان است.رودررو: دو فضای مجزا برای نشیمن و خواب در دو بخش ابتدایی و انتهایی خود دارد.

2ـ ویژگی‌های چادر:

به جنس چادر توجه کنید. هوای درون چادرهای کتان خنک‌تر است، اما برای هوای بارانی مناسب نیست. چادرهای نایلونی، پلی‌استر یا الیاف مصنوعی ضدآب بوده، در جو ناپایدار و بارانی کاربرد بهتری دارد، اما گرم‌تر است. پلاستیک در برابر آفتاب زود خشک می‌شود و زودتر از بین می‌رود.حتی اگر تک‌نفره به گردش می‌روید، چادر دونفره بخرید تا لوازم خود را نیز درون آن جای دهید.پیش از خرید قطعی، از فروشنده بخواهید آن را باز و برپا کند تا نواقص احتمالی یا طریقه برپاکردنش را بهتر دریابید.با چراغ قوه ضخامت دیواره‌های چادر را بررسی کنید تا شب‌ها از بیرون دید نداشته باشد.چادر کوهنوردی ارتفاع کمتری دارد. چادر خانوادگی، تفریحی ا‌ست و باید مرتفع‌تر و ایستادن در آن راحت‌تر باشد.به وزن و اندازه چادر توجه کنید. اگر جایی که چادر را برپا می‌کنید اتومبیل‌رو نباشد، وزن چادر در هر قدم سنگین‌تر از قدم پیش به نظر می‌آید. اندازه آن باید برای جای گرفتن در صندوق عقب یا حمل با دست مناسب باشد.باید به آسانی نصب، برپا و جمع شود.جنس وسایل جانبی، پایه‌ها، میله‌ها و در صورت نیاز، سهولت تهیه لوازم یدکی را در نظر بگیرید.پنجره و ورودی آن را بررسی کنید. اگر توری‌ است باید شبکه‌های ریزتری داشته باشد تا ورود پشه و حشرات ناممکن شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر