jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۲۴۴۴   ۲۶ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مصرف زیاد نمک، بیماری آسم را تشدید می‌کند.‌ سعیده معانی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: کاهش مقدار مصرف نمک در رژیم غذایی باعث بهبود التهاب راه‌های تنفسی و افزایش اکسیژن ورودی به جریان خون می‌شود.

معانی با بیان این‌که مصرف بالای نمک باعث کاهش فعالیت‌های ریوی می‌شود، گفت: غذاهای پر نمک منجر به بروز مشکلاتی مثل فشار خون بالا، تورم ریوی و انسداد مسیر تنفسی می‌شود.

کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مصرف نمک زیاد همچنین باعث افزایش احتباس مایعات در بدن می‌شود و کم شدن آن در این شرایط حدود 2 لیتر از مایعات بدن (2 کیلو گرم از وزن بدن) را کاهش می‌دهد.

معانی افزود: در بسیاری از خانم‌هایی که دچار ورم قوزک پا و تنگ شدن انگشتر در دستشان هستند، با کاهش مصرف نمک در غذای خود، ورم بدن آنها بسیار کاهش می‌یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر