jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۴۴۲۷۳   ۱۳ آذر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۱۱

ای دل! پریشان حالم. آشفته و غمگین. سرگشته و حیران. نمی‌دانم از تنها‌یی‌اش بگریم، مویه کنم و سر برتربتش نهم یا بر مظلومیتش اشک بریزم. بر تشنگی یارانش به عزا بنشینم یا بر گلوی زخم خورده فرزندش!

فریاد از این همه ماتم و عزا. فریاد از این همه بی‌وفایی. فغان از جدایی، عجیب حکایتی است، حکایت عاشورا.

همه را سرگشته و حیران خود کرده، عاشورا که می‌رسد، دل‌های شیعیانش در آتش عشق حسین(ع) می‌سوزد.

حسین ماندگار است. ماندگاری ابدی. راز و رمز ماندگاری شیعه هم در ماندگاری عشق به حسین(ع) است.

دل شیعه باید همواره در آتش عشق حسین(ع) خانه کند و این عشق باید زیبا بماند. چون حسین زیباست.

هر عاشقی هم که واقعه عاشقانه عاشورا را خوانده باشد، به راز و رمز آن پی برده باشد، دل از این عاشقی بر نمی‌کند و هر عاشورا عاشق‌تر هم می‌شود.

و راه ادامه عاشقی، سرگشتگی و حیرانی در پیمان با حسین(ع) است. سر نهادن و جان دادن بر سر پیمان با اباعبدالله است.

دل دادن به شوق وصال حسین(ع) و ویران شدن وجود آدمی در غم آن نازنین شقایق هستی. آوارگی و سرگشتگی. پریشان حالی و اسیری. یک دم آسایش نداشتن دل، همواره آشوب در دل داشتن. و اکنون که عاشورایی دگر در راه است، تشنگی ما فزونی می‌یابد. عطش عشق به حسین(ع) در جانمان آتش می‌گیرد و می‌سوزد. این سوز دل با همین عطش سیراب می‌شود و حسین(ع) با لبیک.

لبیک به حسین(ع)، پیمان با همه خوبی‌هاست. بهار‌عاشقان با تابش خورشید مهدی(عج) فرا می‌رسد.

منتقم حسین هنگامی که بیاید، آنگاه آنهایی که بر سر پیمان خود با حسین(ع) مانده‌اند، حلاوت آن را خواهند چشید. عاشقان حسین(ع) عاشقان روز وصال آن یگانه عالم هم هستند، تا آن نسیم بهاری بیاید، جان‌ها را تازه کند و خورشید عشق را بر سر عاشقانشان ارزانی دارد. غم هجران حسین، غم هجران مهدی است. مهدی سلاله پاک حسین(ع) است.

روی ماه حسین(ع)، روی ماه مهدی(عج) است. در این روزهای عاشورایی دل‌هایمان را به سوی حضرت دوست روانه کنیم، مهدی حسین(ع) بیاید تا خاک پای آن نازنین را مرهم چشمانمان کنیم. پروردگارا! روزی‌ام گردان شفاعت حسین(ع) را هنگام ورود به صحرای قیامت.

محمد صفری

گروه آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر