با ماوس، بنوازید!

تبدیل لوگوی گوگل به گیتار

امروز جمعه، 10 ژوئن، بزرگترین موتور جستجوی دنیا لوگوی خود را به یک گیتار الکترونیک تبدیل کرد که کاربران می توانند با آن موسیقی بنوازند.
کد خبر: ۴۰۸۲۳۰

به گزارش مهر ، در یکسال اخیر بزرگترین موتور جستجوی دنیا به مناسبت های مختلف به دفعات از لوگوهایی متحرک استفاده کرده است. برای مثال، سال گذشته به مناسبت تولد 30 سالگی بازی ویدیویی «پک- من» ، گوگل لوگویی شبیه به این بازی را ارائه کرد که کاربران می توانستند با کلیک بر روی آن «پک- من» بازی کنند.

همچنین در ماه آوریل، به مناسبت سالگرد تولد چارلی چاپلین، گوگل لوگوی خود را به صورتی درآورده بود که کاربران با کلیک بر روی آن می توانستند یک فیلم صامت به سبک فیلم های چارلی چاپلین را مشاهده کنند.

اما امروز جمعه، صفحه اصلی گوگل یکی از تعاملی ترین لوگوهای خود را ارائه کرده است. این لوگو در بزرگداشت نود و ششمین سالگرد تولد «لس پل» مخترع گیتار الکترونیک به شکل یک گیتار در آمده است.

کاربران گوگل بر روی این لوگو، 10 سیم با زیر و بمی های مختلف را مشاهده می کنند و با حرکت دادن ماوس بر روی هر یک از این سیم ها می توانند از موسیقی که نواخته می شود لذت ببرند و با کلیک بر روی گزینه «ضبط» ، موسیقی خود را ضبط کنند.

کاربران گوگل تاکنون حدود 4 هزار موسیقی را که با این لوگو نواخته شده بر روی سایت «یو تیوب» گذاشته اند.

«لستر ویلیام پلسفاس» معروف به «لس پل» نوازنده و مخترع آمریکایی در 9 ژوئن 1915 متولد شد. این نوازنده گیتار در آگوست 2009 در گذشت.

وی در سال 1940 اولین گیتار الکترونیک دنیا را ساخت. این گیتار که The Log نام گرفت در سال 1946 در کارخانه «گیبسون» تولید شد و به بازار راه یافت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها