jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۹۳۹۳ ۲۸ فروردين ۱۳۸۳  |  ۲۲:۰۰

درپی بارندگی های اخیر، بویژه نیمه نخست فروردین امسال آب دریاچه پشت سد سپیدرود سرریز شده است.


مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان دراین باره گفت : در حال حاضر در هر ثانیه 200متر مکعب آب از طریق رودخانه های قزل اوزن و شاهی ورد وارد دریاچه این سد مخزنی می شود و 120مترمکعب برای تامین آب شرب و زراعی از آن خارج و از طریق شبکه ها و رودخانه سپیدرود توزیع می شود.مهندس حقیقت با بیان این مطلب که هم اینک یک میلیارد و 200میلیون مترمکعب آب در دریاچه سد سپیدرود ذخیره شده است ، افزود: این سد هر سال آب زراعی 180هزار هکتار از شالیزارهای دشت گیلان را تامین می کند. همچنین شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران اعلام کرد: توزیع تخم نوغان و پرورش کرم ابریشم در استان های گرمسیر مانند یزد، اصفهان و خراسان از پنجم فروردین و در استان های گلستان و مازندران از بیست و ششم فروردین آغاز شد. به دلیل سرمای نیمه نخست فروردین ماه امسال توزیع تخم نوغان در استان گیلان به تعویق افتاده است و با توجه به گرم شدن تدریجی هوای بهار، پیش بینی می شود از پانزدهم اردیبهشت تخم نوغان مورد نیاز نوغانداران گیلان توزیع شود. امسال 160هزار جعبه تخم نوغان به بهای هر جعبه 75هزار ریال در کشور توزیع و پیله ابریشم تولیدی به قرار هر کیلوگرم 29هزار و 200ریال خریداری می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر