معاون امور ساختمانی وزیر مسکن و شهرسازی اعلام کرد؛ با توجه به سیاست های دولت دربخش مسکن قیمت مسکن در کوتاه مدت تغییر چندانی نخواهد کرد.
کد خبر: ۲۹۸۴۵۲

به گزارش جام جم آنلاین منوچهر خواجه دلویی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت افزود: طی دو ماه اخیر طرح مسکن مهر با رشد قابل ملاحظه ای همراه بوده که این امر بخشی از رکود بازار مسکن را جبران خواهد کرد.
وی بابیان اینکه تولید یک میلیون مسکن مهر موجب کاهش نرخ بیکاری خواهد شد، اظهارداشت« مسکن مهر موجب رونق صنایع وابسته به ساختمان نیز خواهد شد.

خواجه دلویی با اشاره به اینکه یکی ازعوامل تعیین کننده قیمت مسکن تقاضا است،افزود: با توجه به اینکه درزمان افزایش حجم نقدینگی این منابع بیشتر  وارد بخش املک و مستغلات می شود، یکی ازعوامل موثر افزایش قیمت مسکن رشد نقدینگی است که با توجه به سیاست های دولت در کنترل حجم نقدینگی این عامل درآینده تاثیری بر افزایش قیمت مسکن نخواهد داشت.

معاون وزیر مسکن اضافه کرد: یکی ازعوامل موثر در افزایش قیمت مسکن انتظارات تورمی است واین امر زمانی رخ می دهد که سوداگران در بازار مسکن احساس امنیت کنند اما با اجرای طرح کد رهگیری در قالب سامانه ثبت هوشمند معاملات مسکن بخش سوداگری به طور کامل از بازار خارج شده است.

وی یکی ازشرایط لازم برای افزایش ساخت و ساز ساختمان در کشور را تامین منابع لازم مالی وتسهیلات بانکی عنوان کرد و افزود: در ماده 14 قانون ساماندهی بازار مسکن ابزارهای متنوع مالی از قبیل صندوق های املاک و مستغلات،شرکت های تامین سرمایه مسکن و انواع مختلف اوراق پیش بینی شده است.

خواجه دلویی تصریح کرد: آیین نامه این ماده از سوی وزارت اقتصاد تدوین شده و بزدوی در کارگروه مسکن بررسی خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با تصویب این آیین نامه ابزارهای متنوعی جهت بسیج منابع خرد و کلان و هدایت آن به سمت تولید مسکن بکار گرفته شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها