jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۹۰۳۸ ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۲۶

تلفن همراهم زنگ می‌زند، وقتی گوشی را برمی‌دارم، صدای آشنای قاضی حسینی، رئیس دادگستری پاکدشت را می‌شنوم؛ صدایش آشکارا می‌لرزد. وقتی علت را جویا می‌شوم، می‌گوید: یک جوان به علت فقر و ناتوانی برای معالجه خود در یک قدمی مرگ قرار گرفته است.

رئیس دادگستری پاکدشت ادامه می‌دهد: از وضعیت این جوان چند روز پیش اطلاع یافتم. او عضو یک خانواده فقیر است که ماهانه 30 هزار تومان از طریق بهزیستی دریافت می‌کنند. چندی پیش این جوان پس از سقوط از بلندی و شکستگی لگن، مدتی را در یکی از بیمارستان‌ها بستری می‌شود و پس از ترخیص از بیمارستان، به یکباره یکی از پاهایش به طرز غیرمعمول شروع به عفونت شدید می‌کند و زمانی که او به سراغ بیمارستانی که در آن بستری شده بود می‌رود، از وی برای بستری شدن دوباره درخواست پول می‌کنند، اما چون قادر به پرداخت هزینه درمان خود نبوده، بناچار به خانه بازمی‌گردد و اکنون نیز در اوج جوانی به انتظار مرگ نشسته است.

وی می‌گوید: اواز کسی شکایت ندارد وتنها در انتظار دستی ا ست که یاری‌اش کند تا بتواند زنده بماند و به آرزوهای خود برسد.

رئیس دادگستری پاکدشت بغض می‌کند و می‌گوید: با دیدن این جوان احساس می‌کنم باید همه برای نجات او تلاش کنیم و نگذاریم او به دلیل فقر ... .

رئیس دادگستری سکوت می‌کند و متعاقب این سکوت معنی‌دار صدای بوق اشغال تلفن ....

قاضی نتوانست بغض ترکیده‌اش را پنهان کندو....

در چنین مواقعی چاره‌ای نداریم تا دست یاری به سوی شما هموطنان، مسئولان وزارت بهداشت و پزشکان متعهد دراز کنیم تا شاید جوان بیمار فردا شاهد طلوع دوباره آفتاب باشد.

* دبیر گروه حوادث

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر