jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۸۰۴ ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۰

مهربان - خبرنگار جام‌جم: نماینده مردم سراب و مهربان آذربایجان‌شرقی در مجلس گفت: نبود آمار مشخص، برنامه‌ریزی برای حل مشکلات فرش دستباف را دچار مشکل می‌کند.

نصیرپور سردهایی در گفتگو با خبرنگار جام‌جم در مهربان با اشاره به عدم وجود آمار مشخص در رابطه با میزان تولیدات و شاغلان در امر هنر صنعت فرش دستباف تصریح کرد: نبود آمار مشخص برنامه‌ریزی برای حل مشکلات فرش دستباف را دچار مشکل می‌کند. وی به عدم وجود اطلاعات و آمار دقیق و مشخص از فرش دستباف در مراکز رسمی آمار اشاره کرد و افزود: متاسفانه در ارتباط با صنعت فرش دستباف آمار دقیق در مرکز آمار ایران وجود ندارد و در مورد اشتغال‌زایی، تولید و مصرف فرش دستباف اطلاعات قابل استناد و دقیق وجود ندارد.نصیرپور عدم توجه به ویژگی‌های بازار جهانی و حضور رقیبان نوظهور در بازارهای جهانی را از مشکلات تجارت فرش دستباف ایرانی در بازارهای هدف دانست و افزود: یکی دیگر از دلایل حضور کشورهایی مانند چین، پاکستان و هند در بازارهای فرش و تبدیل شدن آنها به رقیب اصلی کشورمان عدم تولید فرش دستباف با کیفیت متوسط و قیمت مناسب در کشور است. نماینده مردم سراب و مهربان در مجلس شورای اسلامی قوانین موجود در نحوه پرداخت جوایز صادراتی را دارای اشکال دانست و گفت: با پرداخت جوایز صادراتی نمی‌توان میزان صادرات فرش دستباف را افزایش داد، چرا که این کار موجب تشویق تولید‌کنندگان و صادرکنندگان برای تولید و صادرات فرش‌های دستباف بی‌کیفیت خواهد بود. نصیرپور پرداخت جوایز صادراتی به صادرکنندگان فرش دستباف را تنها یک راهکار مقطعی دانست و عنوان کرد: افزایش جوایز صادراتی مشکلات موجود در افت صادرات فرش دستباف را به صورت ریشه‌ای و کامل حل نمی‌کند و این اقدام تنها یک راهکار مقطعی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر