jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۸۰۴   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۰

مهربان - خبرنگار جام‌جم: نماینده مردم سراب و مهربان آذربایجان‌شرقی در مجلس گفت: نبود آمار مشخص، برنامه‌ریزی برای حل مشکلات فرش دستباف را دچار مشکل می‌کند.

نصیرپور سردهایی در گفتگو با خبرنگار جام‌جم در مهربان با اشاره به عدم وجود آمار مشخص در رابطه با میزان تولیدات و شاغلان در امر هنر صنعت فرش دستباف تصریح کرد: نبود آمار مشخص برنامه‌ریزی برای حل مشکلات فرش دستباف را دچار مشکل می‌کند. وی به عدم وجود اطلاعات و آمار دقیق و مشخص از فرش دستباف در مراکز رسمی آمار اشاره کرد و افزود: متاسفانه در ارتباط با صنعت فرش دستباف آمار دقیق در مرکز آمار ایران وجود ندارد و در مورد اشتغال‌زایی، تولید و مصرف فرش دستباف اطلاعات قابل استناد و دقیق وجود ندارد.نصیرپور عدم توجه به ویژگی‌های بازار جهانی و حضور رقیبان نوظهور در بازارهای جهانی را از مشکلات تجارت فرش دستباف ایرانی در بازارهای هدف دانست و افزود: یکی دیگر از دلایل حضور کشورهایی مانند چین، پاکستان و هند در بازارهای فرش و تبدیل شدن آنها به رقیب اصلی کشورمان عدم تولید فرش دستباف با کیفیت متوسط و قیمت مناسب در کشور است. نماینده مردم سراب و مهربان در مجلس شورای اسلامی قوانین موجود در نحوه پرداخت جوایز صادراتی را دارای اشکال دانست و گفت: با پرداخت جوایز صادراتی نمی‌توان میزان صادرات فرش دستباف را افزایش داد، چرا که این کار موجب تشویق تولید‌کنندگان و صادرکنندگان برای تولید و صادرات فرش‌های دستباف بی‌کیفیت خواهد بود. نصیرپور پرداخت جوایز صادراتی به صادرکنندگان فرش دستباف را تنها یک راهکار مقطعی دانست و عنوان کرد: افزایش جوایز صادراتی مشکلات موجود در افت صادرات فرش دستباف را به صورت ریشه‌ای و کامل حل نمی‌کند و این اقدام تنها یک راهکار مقطعی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر