jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۵۴۱۹   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۸:۲۲

مدیرعامل شرکت پست از مراحل پایانی برنامه ریزی واگذاری این شرکت در بورس خبر داد و گفت: تشکیل کارگروه در سازمان خصوصی سازی آخرین حلقه کار است.

به گزارش مهر، حسن محبیان امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت 17 مهر ماه روز جهانی پست ضمن تشریح اقدامات یکسال اخیر این شرکت، گفت: یک گام دیگر تا خصوصی سازی شرکت پست باقی است و آن هم تشکیل کارگروه واگذاری پست از سوی سازمان خصوصی سازی و تعیین زمان مناسب واگذاری است.

مدیرعامل شرکت پست با بیان اینکه هم اکنون سهام عدالت در 9 استان توسط مراکز پستی انجام می شود، اظهار داشت: در یکسال گذشته بیش از 5 هزار مسیر مبادله پستی در کشور ایجاد شده است. راه اندازی پستهای ویژه نیز در دستور کار قرار دارد و هم اکنون نیز در منطقه 13 پستی تهران فعال است.

محبیان با اعلام اینکه در گذشته به ازای هر 7 هزار و 400 نفر یک واحد پستی وجود داشته که در حال حاضر به 4 هزار و 500 نفر در هر واحد کاهش یافته است، تصریح کرد: 8 هزار و 800 دفتر ICT روستایی و 4 هزار و 200 دفتر شهری در یکسال گذشته راه اندازی شده است.

وی افزود: در حال حاضر سرانه مرسوله پستی از نظر جمعیتی به 8 مرسوله از 15 مرسوله در گذشته کاهش یافته، علاوه بر این طی یکسال گذشته سرانه مرسوله پستی به بیش از 2/1 میلیارد مرسوله افزایش یافته است.

رئیس هیئت مدیره شرکت پست با اعلام راه اندازی چندین طرح پستی به ارزش 310 میلیارد ریال، گفت: در حال حاضر با 17 کشور در زمینه همکاری های پستی تفاهم نامه به امضا رسیده است.

محبیان همچنین از راه اندازی پست زمینی ایران و اروپا خبر داد و افزود: این پست از خراسان تا آلمان ادامه دارد و در این زمینه 50 درصد از هزینه های پستی کاهش یافته و زمان ارسال مرسولات به مقاصد نیز به 4 روز کاهش داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر