jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۴۹۰   ۱۱ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۳:۱۳

جام جم آنلاین - یک نماینده سازمان ملل روز سه شنبه در بانکوک گفت بعضی از رهبران آسیا بحران قریب الوقوع بیماری ایدز را که توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه را تهدید می کند نادیده گرفته اند.

نفیس صدیق در کنفرانس سازمان ملل درباره بهداشت و فقر گفت بعضی از رهبران آسیا خود را با این توهم می فریبند که ایدز یک مشکل آسیایی نیست و فقط به افراد گروههای در معرض خطر محدود می شود.
وی در این کنفرانس که با حضور وزیران و مقامات 47 کشور آسیا - اقیانوس آرام (اسکاپ) تشکیل شده گفت این «کار چشم بستن به روی واقعیت است».
درست است که نسبت شیوع ایدز در آسیا بشدت آفریقای جنوبی - آسیب دیده ترین کشور جهان - نیست اما کارشناسان می گویند اگر اقدامات موثر پیشگیرانه انجام نشود منطقه آسیا - اقیانوس آرام می تواند تا سال 2010 بیش از 40 درصد مبتلایان جدید به ایدز را داشته باشد.
حدود 14 میلیون نفر از مردم جنوب آفریقا - 7/4 میلیون نفر در آفریقای جنوبی و 35 درصد جمعیت بوتسوانا - گرفتار ایدز هستند.
در چین حدود یک میلیون نفر در حال حاضر ایدز دارند که این می تواند تا سال 2010 به 10 میلیون مورد برسد.
در هند در حال حاضر حدود چهار میلیون ایدزی زندگی می کنند که می تواند تا سال 2010 به 25 میلیون نفر برسد.
در 26 استان از 30 استان اندونزی موارد ایدز مشاهده شده است .
خانم صدیق گفت : قصور در زمینه برخورد درست با این بلیه در منطقه ای که 60 درصد جمعیت جهان را در خود جای داده است می تواند با عوارض جهانی همراه باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو