jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۳۰۲   ۰۷ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۳:۲۹

جام جم آنلاین - وزارت امور داخلی ژاپن روز جمعه 29 اوت با صدور بیانیه ای اعلام کرد ، نرخ بیکاری در این کشور در ماه ژوییه 3/5 درصد بود که نسبت به ماه ژوئن تغییری نکرده است .

به نوشته روزنامه لاتریبون در بیانیه وزارت امور داخلی ژاپن آمده است نرخ متوسط بیکاری در ماه ژوییه 3/5 درصد بود.

نرخ بیکاری در میان جمعیت فعال زنان 6/4 درصد بود که نسبت به شاخص 8/4 درصدی نرخ بیکاری زنان در ماه ژوئن اندکی افزایش یافته است .
اما نرخ بیکاری مردان در ماه ژوییه نسبت به ماه ژوئن کاهش نشان می دهد و از سطح 7/5 درصد به 5/5 درصد رسیده است .
تعداد افراد بیکار در ژاپن در ماه ژوییه 3 میلیون و 420 هزار نفر بوده است .

نرخ بیکاری در ژاپن هنوز در سطح بی سابقه ای است
بحران بیکاری در ژاپن
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر