jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۶۵۴۹۷   ۲۲ تير ۱۳۸۸  |  ۱۱:۰۷

در ارتفاعات علم کوه رخ‌داد

مرگ کوهنورد 61ساله

یک کوهنورد 61 ساله تهرانی به نام میکائیل هاشمی پس از سقوط از ارتفاع چهار هزار و 300 متری علم کوه فوت کرد. این اتفاق که غروب یکشنبه رخ داد، کوهنورد پس از سقوط چهار هزار و 300 متری سیاه سنگها در ارتفاع چهار هزار متری در لای صخره های مسیر متوقف شد.

به گزارش مهر ، علی فرضی، سرپرست قرارگاه کوهنوردی روبارک و راهنمای کوهنوردان با تایید این خبر گفت: گروه چهار نفره کوهنوردی آزاد به سرپرستی میکائیل هاشمی چهارشنبه هفته گذشته به قرارگاه مراجعه کردند و پس از استراحت  از قرارگاه عازم علم کوه شدند.

به گفته وی، این گروه مسیر حرکتشان را از ارتفاع چهار هزار و 300 متری سیاه سنگها انتخاب کردند که به علت یخبندان بودن مسیر و بی توجه به هشدارهای کارکنان از این مسیر عبور کرده و در بازگشت و پس از صعود به قله سیاه سنگها، میکائیل هاشمی از ارتفاع سقوط می کند.

فرضی افزود: گروه محلی کوهنوردان فرضی صبح امروز دوشنبه به اتفاق سه نفر از گروه تهران عازم منطقه شدند تا جسد کوهنورد را پس از پایین آوردن از صخره ها به قرارگاه انتقال دهند.

قله علم کوه و تخت سلیمان با ارتفاع چهار هزار و 800 و چهار هزار و 850 متر از سطح دریا دارای 45 قله بیش از چهار هزار متری بوده که هر ساله صدها کوهنورد ایرانی و خارجی از برخی قلل از جمله علم کوه صعود می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر