jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۹۸۵۴   ۲۸ دی ۱۳۸۷  |  ۰۸:۰۷

فقدان اجماع نظر مجامع بین‌المللی در مورد نحوه برخورد با حملات اسرائیل به غزه باعث ادامه تهاجم این رژیم به غزه شده است.

در شرایطی که آمریکا متعهد شده در هر شرایطی از اسرائیل حمایت کند این رژیم فقط به فکر انجام عملیات ‌ها یکی پس از دیگری است.

اسرائیل همزمان با این‌که به قدرت نمایی خود با ذهنیت یک عامل اشغالگر ادامه می‌دهد، نمی‌تواند در دوره‌ای با صلح در منطقه زندگی کند و تا زمانی که این ذهنیت در افکار مقامات اسرائیل تغییر نکند، جنگ و اشتباهات بزرگ ادامه خواهد یافت.

تاکنون هیچ چیز نتوانسته تهاجم اسرائیل به غزه را متوقف کند. تشکیلات نظامی اسرائیل آنقدر پیشرفته هستند که تلفات سنگین را تضعیف کنند.

این تشکیلات نظامی در کشتار افراد بسیار مرگبار و خصمانه عمل می‌کند. برای سومین هفته از زمان آغاز حملات اسرائیل به نوار غزه، اقدامات دیپلماتیک بین‌المللی در واکنش به این حملات به طور عذاب‌آوری بسیار ناچیز بوده است.

نمونه بارز این اقدامات قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بود که هیچ تاثیری در توقف حملات به غزه نداشته است.

آنچه که درحال حاضر در غزه رخ می‌دهد، دیکته شدن ذهنیت برتری مجاری قدرت سیاسی و نظامی اسرائیل است.

اسرائیل به هیچ وجه نمی‌خواهد حملات به غزه کشتار غیر نظامیان ، تخریب خانه‌ها ، مساجد ، مغازه‌ها ، کلینیک‌های پزشکی را متوقف کند.

اسرائیل احساس می‌کند مصون است و زمامداران این رژیم اعتقاد دارند اهرم نظامی تنها راه لازم برای رسیدن به اهدافش است.اهداف تعیین شده توسط اسرائیل در حملات به غزه به طور کامل جاه‌طلبانه بوده است.

با آغاز حملات مشخص شد که هدف اسرائیل از این حملات چه بوده است، بعضی از اعضای حماس طی فازهای اول و دوم کشته یا دستگیر شدند و یکسری از تسلیحات آنها از بین رفتند اما آیا این دلیل اصلی حملات بوده؟ دلیل واقعی این حملات چه بوده است؟‌

آیا دلیل این حمله آزادی گلعاد شلیط بوده است؟ آیا اسرائیل قصد داشت با این حملات در انتخابات آینده در این رژیم تاثیر بگذارد؟ باعث حضور بیشتر اسرائیلی‌ها در انتخابات شود؟ آیا هدفش از بین بردن و کاهش حملات موشکی بر اسرائیل بوده است؟‌

متاسفانه تهاجم وحشیانه علیه مردم غزه ادامه دارد غیر نظامیان هنوز هم هدف توپخانه‌های اسرائیل قرار می‌گیرند و غیر نظامیان در غزه بدون غذا و آب به دنبال نجات از حملات هستند.

هنوز هم مراکز پزشکی و کمک‌های امور بشردوستانه مورد هدف قرار می‌گیرند. هیچ جای امنی برای کودکان ، زنان یا میانسالا‌ن در غزه وجود ندارد.

با نگاهی به حوداث غزه مجامع بین‌المللی چگونه می‌توانند فقط یک تماشاچی باشند.

منبع: گلف نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر