jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۹۴۱۴   ۲۳ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۰

رهبر معظم انقلا‌ب در دیدار ائمه جمعه:

امید به آینده را در مردم تقویت کنید

گروه سیاسی: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به ایستادگی ملت ایران بر آرمان‌ها و اصول، راز ماندگاری انقلاب اسلامی را حفظ و تقویت روحیه ایستادگی دانستند و تأکید کردند: در شرایطی که مکتب مارکسیسم، فروپاشیده است و فریادهای اضمحلال مکتب لیبرال دموکراسی غرب نیز به گوش می‌رسد، حرکت اسلامی روز به روز در حال گسترش است و انقلاب اسلامی به عنوان موتور محرک این مکتب فکری بزرگ باید عوامل پیشرفت و ایستادگی خود را بیش از پیش تقویت کند. رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به بیعت ملت ایران با اسلام، انقلاب و امام خمینی (ره) افزودند: ملت ایران با تمام وجود بر سر بیعت خود ایستاد و نتیجه این ایستادگی هم تحقق وعده الهی و استقرار حاکمیت دینی در ایران بود. حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبری 10 ساله امام‌خمینی (ره) و ایمان مستحکم و عزم پولادین ایشان را عامل اصلی ایستادگی ملت برشمردند و خاطرنشان کردند: استمرار ایستادگی و وفای به این بیعت قطعاً کمک الهی را همانند گذشته در پی خواهد داشت.

ایشان پیروزی انقلاب اسلامی در شرایط حاکمیت دو تفکر عظیم مارکسیسم و لیبرال دموکراسی را فراتر از تحلیل‌ها و محاسبات مادی دانستند و افزودند: حرکت اسلامی که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و در آن شرایط سخت شروع شد، با وجود توطئه‌ها و توفان‌های گوناگون، به برکت ایستادگی و کمک‌های الهی روز به روز قدرتمندتر شد و اکنون دیگر نامی از مکتب مارکسیسم نمانده است و مکتب لیبرال دموکراسی نیز با همه هیمنه سیاسی، اقتصادی و نظامی خود، در مقابل جهانیان به زمین خورده است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی دو مدعی بزرگ‌ایدئولوژیک داشت که یکی از آنها مارکسیسم و دیگری لیبرال دموکراسی غرب بود که براساس اندیشه‌ها و افکار خود برای مسائل دنیا برنامه‌ریزی می‌کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به فضاحت مکتب مارکسیسم و اضمحلال آن افزودند: این مکتب برای خود ادعاها و شعارهایی داشت‌ که این شعارها به تدریج رنگ باختند و در نهایت شکل و ظاهر باقیمانده از مارکسیسم مانند یک تارعنکبوت در فاصله زمانی کوتاهی از هم فروپاشید و از بین رفت.

ایشان افزودند: با فروپاشی مارکسیسم، مکتب لیبرال دموکراسی غرب دچار وسوسه سلطه تک‌قطبی برجهان و پیشبرد سیاست‌های خود بدون وجود رقیب شد و همه دنیا را در اختیار خود می‌پنداشت.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به وضعیت کنونی لیبرال دموکراسی غرب تأکید کردند: ادعاهای سیاسی و شعارهای دروغین حقوق بشر و دموکراسی این مکتب در گوانتانامو، ابوغریب، حمله به عراق، حمله به افغانستان و بمباران مناطق مختلف برملا شد و امروز نیز حباب کاذب حاکمیت پول در دنیای غرب شکسته شده و فریادهای آنان به آسمان بلند شده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای مشکلات جاری دنیای غرب را نشان دهنده وضعیت ادعاهای اقتصادی لیبرال‌دموکراسی غرب دانستند و با اشاره به اذعان تحلیلگران غربی به ناکارآمدی روش‌های اقتصادی لیبرال‌دموکراسی افزودند: امروز حباب کاذب پول در دنیای غرب شکسته شده و فریادهای آن به آسمان بلند شده و خود آنها می‌گویند دوران حاکمیت مطلق آمریکا به پایان رسیده است.

ایشان این مسائل را عظیم و قابل تامل دانستند و خاطرنشان کردند: در چنین شرایطی باید عوامل اصلی پیدایش انقلاب اسلامی به عنوان موتور محرک حرکت اسلامی و استمرار آن یعنی ایمان الهی، روحیه امید به آینده و روحیه کار و تلاش را بیش از پیش تقویت کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به جنبه مردمی جایگاه امامت جمعه و نقش این نهاد در فرهنگ‌سازی و گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه افزودند: تقویت امید به آینده در میان مردم بویژه جوانان یکی از نیازهای اصلی در بخش فرهنگ عمومی است که امامان جمعه در این زمینه می‌توانند تاثیرگذاری بالایی داشته باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: برخی تلاش دارند تا به هر بهانه‌ای مردم را ناامید و ذهن آنان را از حرکت اصلی غافل کنند.

ایشان خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی با قدرت و قوت به پیش می‌رود و ممکن است برخی از اشکالات هم وجود داشته باشد، اما عده‌ای تلاش دارند تا بگویند این قطاری که پرقدرت در حال حرکت است، از خط خارج شده و یا در حال عقبگرد است، در‌حالی‌که این‌گونه القائات، خلاف واقع است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین یکی از کارهای مهم ائمه جمعه را گسترش اخلاق اسلامی در جامعه برشمردند و افزودند: باید فرهنگ صرفه‌جویی و قناعت، فرهنگ مسوولیت‌پذیری، وجدان کاری، روحیه ایثار، روحیه سختکوشی، فرهنگ تعاون و همکاری، انضباط فردی و اجتماعی، احترام به قانون، الگوی خانواده ایرانی  اسلامی، سنت ازدواج ساده و آسان، ترویج ازدواج به هنگام، ترویج محافل دینی در خانواده‌ها و تربیت دینی فرزندان به عنوان نمونه‌هایی از فرهنگ غنی اسلامی در میان مردم گسترش یابد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ائمه جمعه را به ارتباط صمیمی و مستمر با مردم بویژه اقشار محروم و خانواده‌های ایثارگران توصیه و خاطرنشان کردند: حضور در مساجد و ارتباط با علما و همچنین اشراف و نظارت بر نزدیکان نیز باید مورد توجه ائمه جمعه باشد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به برگزاری نماز جمعه در 580 شهر، گزارشی از فعالیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این شورا در سراسر کشور ارائه کرد.

در پایان این دیدار، نماز ظهر و عصر به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر